Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że walory (w tym koperty FDC) emisji "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022" i "XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022" będą udostępnione ponownie do sprzedaży w dniu 26.01.2022 r.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.
Księga Znaczków Pocztowych 2020


Od 01.07.2021 r. w Internetowym Sklepie Filatelistycznym dostępna jest w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2020". Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2020 oraz specjalną wkładkę ze znaczkami "75. rocznica Tragedii Górnośląskiej", wydrukowanymi w niepełnej kolorystyce. Dostępny nakład to jedynie 300 sztuk (egzemplarze zostały ponumerowane). Cena wydawnictwa - 549,99 zł.
Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Mikroskop
Klaser comfort
Album FDC
Lampa ultrafioletowa

i wiele innych.
Najnowsze emisje.ZaPolskimMundurem


W dniu 27 stycznia 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości odpowiadającej opłacie za list ekonomiczny w formacie S emisji "#ZaPolskimMundurem".

Na znaczku przedstawiono naszywki na mundurach trzech służb: Wojska Polskiego, Straży Granicznej i Policji. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie: EKONOMICZNY S, co odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego właściwego do uiszczania opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym w formacie S i ekonomiczną kartkę pocztową w obrocie krajowym. Na kopercie FDC przedstawiono słup graniczny oraz funkcjonariusza Służby Granicznej z lornetką. Na datowniku FDC projektant umieścił tytuł emisji "#ZaPolskimMundurem".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie wielomilionowym, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022


W dniu 24 stycznia 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022".

Na znaczku przedstawiono sylwetki sportowców: Iwety Faron i Witolda Skupnia oraz logo Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W środkowej części znaczka umieszczono napis: XIII ZIMOWE IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE PEKIN 2022, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: POLSKA i oznaczenie wartości 4 zł.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jan Konarzewski.

Arkusik emisji "XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022


W dniu 24 stycznia 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022".

Na znaczku przedstawiono widok śladów nart oraz logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: XXIV ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PEKIN 2022, a w prawym górnym rogu napis POLSKA i oznaczenie wartości 4 zł.
Na kopercie pierwszego dnia obiegu FDC przedstawiono ślady nart oraz symbole siedmiu medali olimpijskich zdobytych przez polskich sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, począwszy od zdobycia w 1972 roku pierwszego złotego medalu przez Wojciecha Fortunę.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jan Konarzewski.

Arkusik emisji "XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Marek Edelman


W dniu 2 stycznia 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy beznominałowy o wartości odpowiadającej opłacie za priorytet w formacie S emisji "Marek Edelman".

Projekt znaczka łączy w sobie nieformalną postać dobrotliwego z natury Marka Edelmana z dyskretną, acz wyrazistą symboliką w postaci kolorystki tła.
Koperta FDC jest w swoim przekazie bardziej bezpośrednia, przedstawia pomnik bliski każdemu warszawiakowi (Pomnik Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie), powiązany z Markiem Edelman w sposób oczywisty.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 3 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Dziewięciu z Wujka


W dniu 16 grudnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Dziewięciu z Wujka.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono portrety 9 zamordowanych górników. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiony został budynek kopalni ,,Wujek", z rampy którego 16 grudnia 1981 r. padły śmiertelne strzały w kierunku górników oraz pomnik - krzyż honorujący zamordowanych. Obecnie w budynku mieści się siedziba Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Powyżej zdjęcia zamieszczono tytuł emisji ,,Dziewięciu z ,,Wujka"", a poniżej logotyp obchodów 40. rocznicy pacyfikacji kopalni ,,Wujek" oraz logotyp Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.
W grafice datownika umieszczono fragment budynku kopalni i pomnika składającego się z dziewięciu krzyży, w których płoną znicze ku czci zamordowanych.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Projekt emisji powstał w ścisłej współpracy ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Jesienne Strajki Akademickie 81


W dniu 9 grudnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Jesienne Strajki Akademickie 81.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono archiwalną grafikę powstałą podczas strajku w W.S.I. Radom w 1981 roku. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości A, w prawym dolnym rogu - napis POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się grafika tytułu emisji zaprojektowana przez Jerzego Janiszewskiego, autora czcionki ,,Solidaryca", poniżej zdjęcie przedstawiające bramę główną Uniwersytetu Warszawskiego z transparentami: ,,Strajk solidarnościowy z W.S.I. Radom" i ,,Strajk okupacyjny studentów UW" oraz transparent z hasłem ,,Demokracja - tak, absolutyzm - nie".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Barbara Strzymińska-Zdanewicz
Autor grafiki tytułu emisji: Jerzy Janiszewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.Polacy światu


W dniu 31 stycznia 2022 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Polacy światu".

Na znaczku przedstawiono gmach Rady Miejskiej w Baku ,którego twórcą jest polski architekt Józef Gosławski (1865-1904). Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napisy: POLSKA i oznaczenie nominału 4 zł,a wzdłuż prawej krawędzi umieszczono napis: Polacy światu. Na kopercie FDC umieszczono archiwalne zdjęcie Józefa Gosławskiego z rodziną. Projekt powstał dzięki współpracy PP S.A. z MSZ i placówką dyplomatyczną RP w Baku.
Znaczek PP rozpoczyna serię "Polacy światu" poświęconą postaciom wybitnych rodaków.
Józef Gosławski ( 1865-1904) urodzony w w woj.warszawskim pochodził z polskiej rodziny szlacheckiej.
Po ukończeniu studiów został oddelegowany do Baku na budowę soboru Aleksandra Newskiego. W 1892r. objął stanowisko naczelnego architekta miasta Baku.
Od tej chwili architektura Baku zaczęła nabierać własnego stylu i wyrazu dzięki Józefowi Gosławskiemu obdarzonemu twórczą wyobraźnią i talentem artystycznym.
J.Gosławski zrozumiał i docenił zalety miejscowego kamienia wapiennego, jak gdyby specjalnie stworzonego dla nadawania realnych kształtów klasycznym formom jego projektów.Twórcza aktywność J.Gosławskiego w latach 1893-1900 to zaprojektowanie i wybudowanie 12 monumentalnych budynków w tym Bakijskiej Rady Miejskiej przedstawionej na znaczku pocztowym PP.
Na przestrzeni krótkiej lecz intensywnej działalności ( zmarł w 1904r. w wieku zaledwie 39 lat) Gosławski dał się poznać jako wybitny architekt, natomiast jego dzieła są dziś zabytkami architektury światowej klasy i znajdują się pod ochroną rządu azerbejdżańskiego.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 54 mm, w nakładzie 140 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 35 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane