Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Polecamy.Światowy dzień Poczty - 455 lat Poczty Polskiej - najpiękniejszym znaczkiem na świecie roku 2013


Z przyjemnością informujemy naszych Klientów, że Poczta Polska otrzymała nagrodę dla najpiękniejszego znaczka pocztowego na świecie w 44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago. W związku z tym, od dnia dzisiejszego do wyczerpania zapasów rozpoczynamy wyprzedaż nagrodzonego waloru. Zachęcamy do kolekcjonowania najpiękniejszych emisji Poczty Polskiej.
Najnowsze emisje.75. rocznica Bitwy nad Bzurą.


Dnia 2014-09-09 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 75. rocznica Bitwy nad Bzurą, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunki trzech generałów. W dolnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł, a w prawym dolnym rogu napis Polska. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. Pod znakiem widnieje napis: Generałowie polegli podczas Bitwy nad Bzurą: Gen. Mikołaj Bołtuć, Gen. Stanisław Grzmot-Skotnicki, Gen. Franciszek Seweryn Wład.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono kawalerię Wojska Polskiego podczas walk we wrześniu 1939 roku, fragment mapy oraz ostatni list generała Włada. Pod fragmentem mapy umieszczono napis: 75. ROCZNICA BITWY NAD BZURĄ
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 21 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Karol Tabaka.


Całostka.
Całostka.

Stempel.
Stempel.


500. rocznica Bitwy pod Orszą.


Dnia 2014-09-06 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowe o wartości 2,35 zł, emisji: 500. rocznica Bitwy pod Orszą, zwaną dalej kartką.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fragment ciężkozbrojnej jazdy polskiej. W górnym prawym rogu znaczka umieszczono napis Polska i oznaczenie wartości 2,35 zł. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono kontynuację ciężkozbrojnej jazdy polskiej, piechurów oraz jazdę litewską. W dolnej części kartki widnieje napis Bitwa pod Orszą,
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 30 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Uśmiech leczy.


W dniu 5 września br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "Uśmiech leczy".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 200 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków .

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk.


Znaczek.
Znaczek.

Arkusz.
Arkusz.

FDC.
FDC.


75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.


Dnia 2014-08-30 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 75. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zarys samolotu na konturze mapy Polski z 1939 roku. Po lewej stronie znaku widnieje napis: 75. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości 2,35 zł. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki umieszczono sylwetki samolotów. W dolnej części kartki widnieją kolumny maszerujących żołnierzy.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 30 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Aleksandra Pietrzak.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.


W dniu 30 sierpnia br. roku zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 1,75 zł, 2,35 zł, 5 zł, 5,10 zł i 5,50 zł emisji "Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 300 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 6 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 3 koperty FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.


Grzyby w polskich lasach.


W dniu 29 sierpnia br. roku zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł, 3,75 zł i 4,20 zł emisji "Grzyby w polskich lasach".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 400 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 znaczki i 4 przywieszki .

Z tej okazji zostały wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.


Dzieciom-Ofiarom Holocaustu.


Dnia 2014-08-29 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Dzieciom-Ofiarom Holocaustu , zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono dziecko z rodzicami. Pod znakiem opłaty pocztowej widnieje napis: Abramek Koplowicz z rodzicami fot. ze zbiorów Eliezera Grynfelda. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł i napis Polska. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono uczniów z wychowawcą klasy. W dolnej części kartki widnieje napis: Żydowskie Gimnazjum (męskie) w Łodzi. Nad głowami chłopców w chmurkach przedstawiono ilustracje marzeń i fragment wiersza: Jak ja mieć będę dwadzieścia lat,/ Zacznę oglądać nasz piękny świat./ Usiądę w wielkim ptaku motorze/ I wzniosę się w wszechświata przestworze. Pod strofą umieszczono podpis ,,Marzenie", Abramek Koplowicz (1930-1944). W środkowej górnej części kartki widnieje rysunek ptaka i napis Dzieciom-Ofiarom Holocaustu.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 31 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Arboreta i Ogrody Botaniczne w Polsce.


Dnia 2014-08-23 zostały wprowadzane do obiegu kartki pocztowe emisji: ,,Arboreta i Ogrody Botaniczne w Polsce", z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł każda, zwane dalej ,,kartkami"
W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
a. na pierwszym - Żółtnica pomarańczowa; w górnym lewym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym oznaczenie wartości: 2,35 zł, pod znakiem umieszczono opis: Żółtnica pomarańczowa Maclura pomifera
b. na drugim - Lotos orzechodajny; w górnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł, a w prawym dolnym napis: POLSKA, pod znakiem umieszczono opis: Lotos orzechodajny Nelumbo nucifera Gaertn.
Do znaków opłaty pocztowej dołączono przywieszki z napisem: PRIORYTET.
Na kartkach przedstawiono:
1) na pierwszej - ekspozycję roślin i miejsc charakterystycznych dla tego arboretum oraz umieszczono napisy: Instytut Dendrologii PAN Arboretum w Kórniku, Arboreta i Ogrody Botaniczne w Polsce,
2) na drugiej - ekspozycję roślin charakterystycznych dla tego ogrodu oraz umieszczono napisy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Arboreta i Ogrody Botaniczne w Polsce.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 23.500 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Agata Tobolczyk.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Stempel
Stempel

Stempel
Stempel


Święty Krzyż.


Dnia 2014-08-16 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Święty Krzyż. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wnętrze barokowej zakrystii. Pod znakiem opłaty pocztowej widnieje napis: zakrystia barokowa (I połowa XVII wieku). Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis Polska i oznaczenie wartości 2,35 zł. Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki umieszczono Relikwiarz z Relikwią Drzewa Krzyża Świętego na tle sanktuarium świętokrzyskiego. W dolnej części kartki widnieje napis: Święty Krzyż.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 22 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Robert Duczkowski.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Madonny Kresowe.


W dniu 14 sierpnia br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł i 4,20 zł emisji "Madonny Kresowe".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 54 mm, w nakładzie 200 000 szt. każdego. Arkusze sprzedażne zawierają 9 znaczków .

Z tej okazji zostały wydane również koperty FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek.
Znaczek.

Znaczek.
Znaczek.

Arkusik.
Arkusik.

Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane