Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Miasta-Okręty


Dnia 3 sierpnia 2015 r. zostały wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł każdy, emisji: Miasta-Okręty.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
na pierwszym - Rynek Główny w Krakowie. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: 1,75 zł, pod znakiem opłaty widnieje napis: Kraków,
na drugim - Rynek w Gnieźnie. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: 1,75 zł, pod znakiem opłaty widnieje napis: Gniezno.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - okręt transportowo-minowy Kraków. Nad okrętem umieszczono napis ORP KRAKÓW, a w górnej części MIASTA - OKRĘTY, na drugiej - okręt transportowo-minowy Gniezno. Nad okrętem umieszczono napis ORP GNIEZNO, a w górnej części MIASTA - OKRĘTY.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 14 000 sztuk każdej , w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Autorem projektu jest Jacek Konarzewski.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Zabytkowe organy w Polsce


Dnia 30 lipca br. zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe w formie bloku o wartości 4,20 zł i 8,30 zł, emisji "Zabytkowe organy w Polsce".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i stalorytniczą , na papierze fluorescencyjnym,
w formacie:
- znaczki 51 x 39,50 mm,
- blok 75 x 100 mm,
w nakładzie:
- blok 180.000 sztuk
- czarnodruk 40.000 sztuk

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.
Autor rytu: Przemysław Krajewski.


Blok
Blok

Czarnodruk
Czarnodruk

Koperta FDC
Koperta FDC


Spędzanie wolnego czasu


Dnia 14 lipca została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Spędzanie wolnego czasu, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono jeźdźców na koniach w biegu oraz umieszczono napis Spędzanie wolnego czasu. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 zł. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono kobietę na koniu.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie13 200 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Marzanna Dąbrowska.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Polskie produkty regionalne


W dniu 17 lipca br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Polskie produkty regionalne".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową i suchym tłoczeniem, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 270.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

FDC
FDC


Wkrótce.Air Show - Radom 2015


W dniu 22 sierpnia br. zostaną wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł emisji "Air Show - Radom 2015".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 240.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Andrzej Gosik.


Znaczki
Znaczki

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


200. rocznica urodzin św. Jana Bosko


W dniu 16 sierpnia br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,20 zł emisji "200. rocznica urodzin św. Jana Bosko".

Znaczek wydrukowano techniką stalorytniczą i rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 54 mm, format bloku: 75 x 100 mm, w nakładzie 250.000 szt.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane