Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszystkim abonentom, którzy wykupili lub wykupią roczny abonament filatelistyczny niestemplowany (grupa A) lub stemplowany (grupa E) za 2016 rok przysługuje prawo wykupu dwóch bloków wydania specjalnego Boże Narodzenie. Wykupienie dodatkowych bloków jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 września 2017 roku. Klient ma prawo odmówić wykupienia jednego lub obu bloków wydania specjalnego.
Abonenci sklepu internetowego mogą zgłaszać chęć nabycia dodatkowego bloku drogą mailową na adres pcf.kraj@centrala.poczta-polska.pl.
Przypominamy, że koszty dostawy na terenie Polski, w przypadku zakupów poniżej kwoty 50,00 zł, ponosi Zamawiający zgodnie z aktualnym cennikiem Poczty Polskiej S.A., obowiązującym za dany rodzaj przesyłki. Istnieje też możliwość dodania bloku do złożonego już zamówienia.

Blok Boże Narodzenie nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.
Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie


W dniu 12 marca 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,80 zł emisji "100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, 30,6 mm x 80 mm, w bloku numerowanym w formacie 125 x 95 mm, w nakładzie 180 000 sztuk.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Znaczek został wydany w ramach emisji wspólnej z Pocztą Luksemburga, Pocztą Portugalii i Pocztą Słowacji.

Autor projektu: Design & etc / Túlio Coelho, Portugal.


Blok
Blok

FDC
FDC


700 lat Lublina


Dnia 15 marca 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł, emisji "700 lat Lublina".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 200.000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Wielkanoc


W dniu 15 marca 2017 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o nominale A oraz 6 zł, emisji "Wielkanoc".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 25,5 x 31,25 mm , w nakładzie: A - 10 000 000, 6 zł - 2 000 000 szt. Arkusze zawierają 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Ks. Jan Zieja - Życie Ewangelią


Dnia 1 marca 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Ks. Jan Zieja - Życie Ewangelią".
Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk.

Autor projektu kartki: R.Kostera.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych


Dnia 01 marca 2017 r. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 6,00 zł każdy, emisji "Ryngrafy Żołnierzy Wyklętych".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i suchym tłoczeniem, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 120.000 sztuk każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 2 znaczki + 2 przywieszki.

Z tej okazji zostały również wydane dwie koperty FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

FDC
FDC

FDC
FDC


500 lat Reformacji


Dnia 28 lutego 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,20 zł, emisji "500 lat Reformacji".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 250.000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Mistrzowie słowa i obrazu


Dnia 20 lutego 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Mistrzowie słowa i obrazu".
Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk.

Autor projektu kartki: R.Kostera.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Światowy Dzień Chorego


Dnia 11 lutego 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł, emisji "Światowy Dzień Chorego".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 250.000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane