Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie


Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszystkim abonentom, którzy wykupili lub wykupią roczny abonament filatelistyczny niestemplowany (grupa A) lub stemplowany (grupa E) za 2016 rok przysługuje prawo wykupu dwóch bloków wydania specjalnego Boże Narodzenie. Wykupienie dodatkowych bloków jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 września 2017 roku. Klient ma prawo odmówić wykupienia jednego lub obu bloków wydania specjalnego.
Abonenci sklepu internetowego mogą zgłaszać chęć nabycia dodatkowego bloku drogą mailową na adres pcf.kraj@centrala.poczta-polska.pl.
Przypominamy, że koszty dostawy na terenie Polski, w przypadku zakupów poniżej kwoty 50,00 zł, ponosi Zamawiający zgodnie z aktualnym cennikiem Poczty Polskiej S.A., obowiązującym za dany rodzaj przesyłki. Istnieje też możliwość dodania bloku do złożonego już zamówienia.

Blok Boże Narodzenie nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.
Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.150. rocznica urodzin ks. kard. Adama Sapiehy


Dnia 14 maja 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "150. rocznica urodzin ks. kard. Adama Sapiehy".
Tło kartki stanowi reprodukcja bulli nominacyjnej ks. kardynała Adama Sapiehy.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek ks. kard. Adama Sapiehy; w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a w lewym górnym rogu oznaczenie wartości A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
- po prawej stronie - przywieszka do znaku opłaty pocztowej, na której umieszczono grafikę przedstawiającą fragment architektury Krakowa oraz nazwę emisji: ,,150 rocznica urodzin ks. kard. Adama Sapiehy",
- po lewej stronie -- fotografia ks. kard. Adama Sapiehy, wykonana podczas Ingresu w Krakowie, w dniu 3 marca 1912 roku.

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R.Kostera.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie


W dniu 13 maja 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej emisji ,,100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie", z oznaczeniem literowym A, odpowiadającym wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się widok Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wraz z otaczającym go placem, a także pielgrzymami. Po prawej stronie kartki widoczna jest fotografia figury Matki Bożej Różańcowej na cokole otoczonym białymi kwiatami.
Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 12 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.
Autor projektu kartki: Marzanna Dąbrowska


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


150.rocznica urodzin Władysława Reymonta


Dnia 07 maja 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł, emisji "150.rocznica urodzin Władysława Reymonta".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 120.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Ewa Szydłowska.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Europa


W dniu 05 maja 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Europa".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 225.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Karol Tabaka


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.100. rocznica utworzenia Błękitnej Armii


W dniu 31 maja 2017 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "100. rocznica utworzenia ,,Błękitnej Armii".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 100.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 20 szt. znaczków. Rozmiar arkusza: 182 mm x 210 mm.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Ewa Szydłowska


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


Magiczny Świat Disneya


W dniu 30 maja br. zostaną wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 5 zł i 3,20 zł emisji "Magiczny świat Disneya".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukiem , na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 39,5 x 31,25 mm w bloku : 114,5 x 75 mm, w nakładzie 100.000 szt bloków.

Na znaczkach poszczególnych wartości przedstawiono bohaterów filmu "Auta 3" wytwórni Disney/Pixar:
- wartości 5 zł - samochód ZYGZAK MCQUEEN
- wartości 3,20 zł - samochód JACKSON SZTORM


Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane