Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016


Dnia 03 grudnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości B odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za priorytetową przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g, emisji "Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową z farbą irydyscentną, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 54 x 40,5 mm, w nakładzie 225.000 sztuk.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Polscy Złoci Medaliści


Dnia 28 listopada br. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 2,50 zł każdy, emisji "Polscy Złoci Medaliści".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 54 mm, w nakładzie 750.000 sztuk każdego.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


25-lecie Radia Maryja


W dniu 25 listopada 2016 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g emisji "25-lecie Radia Maryja".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 360 000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Boże Narodzenie


W dniu 16 listopada br. roku zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 2,00 zł i 6,00 zł emisji "Boże Narodzenie".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 2,00 zł - 15.000.000 sztuk i 6,00 zł - 3.000.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 2 koperty FDC.

Autor projektu: Aleksandra Pietrzak.

Wprowadzony zostanie również blok numerowany o wartości 8,00 zł w nakładzie 100.000 sztuk, zawierający dwa znaczki.
Wyjątkowa okazja !
Znaczki w bloku emisji BOŻE NARODZENIE dostepne jedynie w ABONAMECIE ROCZNYM Grup A i E.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

FDC
FDC

FDC
FDC

Blok
Blok


Miasta - Okręty


Dnia 11 listopada 2016 r. zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Miasta - Okręty".
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono:
na pierwszym - zdjęcie przedstawiające miasto Lublin. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: A,
na drugim - zdjęcie przedstawiające miasto Toruń. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: A,
na trzecim - zdjęcie przedstawiające miasto Poznań. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - zdjęcie Okrętu Marynarki Wojennej ,,ORP Lublin". W lewym górnym rogu kartki umieszczono napis: Miasta - Okręty ORP Lublin, w dolnej części napisy: długość: 95,8 m, szerokość: 10,8 m, zanurzenie: 2,38 m, a pod znaczkiem napis: Lublin.
na drugiej - zdjęcie Okrętu Marynarki Wojennej ,, ORP Toruń". W lewym górnym rogu kartki umieszczono napis: Miasta - Okręty ORP Toruń, w dolnej części napisy: wyporność 1745 ton, prędkość 16, 5 węzłów, a pod znaczkiem napis: Toruń.
na trzeciej - zdjęcie Okrętu Marynarki Wojennej ,,ORP Poznań" oraz kołowy transporter opancerzony Rosomak, w dolnej części napisy: napęd główny: 3 silnik spalinowe Cegielski- Sulzer 6ATL25D, każdy o mocy 1320 kW, a pod znaczkiem napis: Poznań.
Kartki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk każdej.

Autor projektu kartki: Agata Tobolczyk.

Ciekawostką dotyczącą tej emisji jest to, że na każdej z kartek umieszczono dane techniczne okrętów.
Po skompletowaniu całej serii będą Państwo mieli pełną wiedzę w tym temacie.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Wkrótce.150-lecie komunikacji tramwajowej na ziemiach polskich


Dnia 11 grudnia 2016 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "150-lecie komunikacji tramwajowej na ziemiach polskich".
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym widnieje współczesny tramwaj oraz Zamek Królewski w Warszawie. W prawym górnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a w lewym dolnym rogu oznaczenie wartości A. W części ilustracyjnej kartki znajduje się rycina autorstwa Wojciecha Gersona, przedstawiająca pierwszy tramwaj na ziemiach polskich - omnibus żelazny GTDŻR. W górnej części ryciny widnieje napis "150-lecie komunikacji tramwajowej na ziemiach polskich".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk.

Autor projektu kartki: Agata Tobolczyk.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Klub Sportowy Vive Kielce


Dnia 9 grudnia br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,70 zł, emisji "Klub Sportowy Vive Kielce".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową z farbą irydyscentną, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 54 mm, w nakładzie 225.000 sztuk.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Karol Tabaka.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane