Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.Święto Trzech Króli


Dnia 03 stycznia 2018 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Święto Trzech Króli".
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym znajduje się stylizowana gwiazda betlejemska; w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości A, a wzdłuż dolnej krawędzi napis POLSKA.
Tło kartki stanowią artystycznie przetworzone zarysy chmur w żółtych odcieniach; wzdłuż górnej krawędzi zamieszczono tytuł emisji: ,,Święto Trzech Króli".
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
1)Logo Fundacji Orszaku Trzech Króli oraz hasło brzmiące: Największe na świecie uliczne jasełka;
2)Flagi symbolizujące 3 kontynenty: Azję, Europę i Afrykę.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100. rocznica utworzenia Sądu Najwyższego


Dnia 29 grudnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,70 zł, emisji "100. rocznica utworzenia Sądu Najwyższego".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 180.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 9 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Polska Akcja Humanitarna


Dnia 29 grudnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Polska Akcja Humanitarna".
Tło kartki stanowią zdjęcia Macieja Moskwy, przedstawiające pomoc rzeczową Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii oraz ludzi korzystających z ujęć wody w Somalii i Sudanie Południowym, które powstały dzięki wsparciu i działaniom Polskiej Akcji Humanitarnej.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej w kształcie koła na którym pokazano logo PAH, napis POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
W projekcie kartki wykorzystano materiały graficzne udostępnione przez Polską Akcję Humanitarną.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk.
Autorem projektu kartki jest R. Małysa.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego


Dnia 28 grudnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego".
W części ilustracyjnej kartki zamieszczono:
1) Kościół oo. Bernardynów i Zespół klasztoru oo. Jezuitów,
2) nazwę emisji: 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego,
3) akt ponowienia prawa miejskiego Piotrkowa wydany 8 czerwca 1404 roku przez Władysława Jagiełłę, ze zbiorów PAU w Krakowie,
4) rysunek autorstwa Polkowskiego przedstawiający część dzielnicy żydowskiej wraz z Zamkiem - zamieszczony w Tygodniku Ilustrowanym nr 75 z 1861 r.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej na którym przedstawiono Zamek w Piotrkowie Trybunalskim, autorstwa Niny i Dariusza Kołek napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
Materiały graficzne uzyskano dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Piotrków Trybunalski.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk.
Autorem projektu kartki jest R. Kostera.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Samochody Józefa Piłsudskiego


Dnia 28 grudnia 2017 r. zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Samochody Józefa Piłsudskiego".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej,
na których przedstawiono:
na pierwszym - jeden z samochodów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie literowe wartości A. Pod znaczkiem umieszczono napis: Cadillac 341B Seven Passengers Touring. Po lewej stronie znaku opłaty umieszczono przywieszkę z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Pod przywieszką widnieje napis: MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI
na drugim - jeden z samochodów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie literowe wartości A i napis: POLSKA. Pod znakiem opłaty widnieje napis: Rolls Royce Phantom II. Po prawej stronie znaku opłaty umieszczono przywieszkę z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Pod przywieszką widnieje napis: MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - Marszałek w samochodzie Cadillac opuszcza Zamek Królewski. Pod fotografią umieszczono napis: Marszałek Józef Piłsudski w samochodzie Cadillac 341 B Seven Passengers Touring w Warszawie (przed Bramą Grodzką), opuszcza Zamek Królewski po ceremonii zaprzysiężenia gabinetu premiera Aleksandra Prystora - 27 maja 1931 roku. Wzdłuż górnej krawędzi kartki umieszczono napis: SAMOCHODY JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO,
na drugiej - Marszałek w samochodzie Rolls - Roys podczas Święta Kawalerii na Błoniach w Krakowie. Pod fotografia umieszczono napis: Marszałek Józef Piłsudski w samochodzie Rolls - Royce Phantom II podczas Święta Kawalerii zorganizowanego na Błoniach
w Krakowie z okazji 250.rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Obok Marszałka płk Witold Wartha. Na koniu (z lewej) gen. Gustaw Orlicz-Dreszer - październik 1933 roku.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk każdej.

autor projektu kartek: Andrzej Gosik
autor datownika: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ 2018-2019


Dnia 29 grudnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,70 zł, emisji "Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ 2018-2019 ".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 180.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 6 znaczków, układ 2x3.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik .


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Dziewięciu z Wujka


Dnia 16 grudnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł, emisji "Dziewięciu z Wujka".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 30.000.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Maciej Jędrysik.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Armia Andersa - Szlak Nadziei


W dniu 06 grudnia 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 120.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków (tete-beche).

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego


W dniu 05 grudnia 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 10,00 zł emisji "150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową i stalorytem, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 54 mm, w nakładzie 105.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 35 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk
Autor rytu: Przemysław Krajewski


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Rada Pomocy Żydom Żegota


Dnia 01 grudnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Rada Pomocy Żydom Żegota".
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Gwiazdę Dawida ze stylizowanym napisem ,,RADA POMOCY ŻYDOM ŻEGOTA"; w prawym górnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się:
fotografia drewnianego mostu nad ulicą Chłodną, łączącego południową i północną część getta warszawskiego;
fotografie:
Zofii Kossak-Szczuckiej - współorganizatorki Komisji Pomocy Społecznej dla Ludności Żydowskiej ,,Żegota" we wrześniu 1942 roku;
Leopolda Rutkowskiego pseudonim ,,Zawadzki" - inicjatora powołania Rady Pomocy Żydom ,,Żegota" w grudniu 1942 roku;
nazwa emisji: Rada Pomocy Żydom ,, ŻEGOTA" na tle biało-czerwonej flagi;
W dolnej części kartki - fotografia symbolizująca męczeństwo narodu żydowskiego, przedstawiająca dłonie na ogrodzeniu z drutu kolczastego.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk.

Autor projektu kartki: R. Małysa


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polski ekslibris


W dniu 03 grudnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "Polski ekslibris".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, wielkość znaczka 39 x 31,25 mm, w bloku w formacie 90 x 70 mm, w nakładzie 80 000 sztuk.
Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Maciej Jędrysik


Bloczek
Bloczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane