Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.100-lecie Rycerstwa Niepokalanej


W dniu 14 października 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "100-lecie Rycerstwa Niepokalanej".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 100.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 25 szt. znaczków i 25 szt. przywieszek. Wymiary arkusza: 345 mm x 300 mm.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Zenon Święch.


Znaczek z przywieszką
Znaczek z przywieszką

Koperta FDC
Koperta FDC


Towarzystwo Filomatów i Filaretów


Dnia 13 października 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Towarzystwo Filomatów i Filaretów".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki
148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Matka Boża Piekarska


W dniu 13 października 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Matka Boża Piekarska".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 3 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Adam Kultys


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Zabytkowy most w Tczewie


Dnia 12 października 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Zabytkowy most w Tczewie".

Tło kartki stanowi fotografia przedstawiająca most w Tczewie, pochodząca ze zbiorów - Dawny Tczew - Wirtualne Muzeum Miasta.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono widok mostu w Tczewie pod koniec XIX wieku.

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki
148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Stefaniak.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Historia polskich organizacji sportowych


Dnia 30 września 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Historia polskich organizacji sportowych".

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Operacja polska NKWD 1937-38


Dnia 29 września 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości A, odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g, emisji "Operacja polska" NKWD 1937-38.

Agnieszka Sancewicz - autorka projektu zamieściła na znaczku węzeł w kształcie krzyża. Symbolizuje on zamordowanych w przez NKWD ,,operacji polskiej". Zdjęcia oraz teksty zostały wykorzystane dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Centrum Naukowo-Informacyjnemu ,,Memoriał" w Moskwie.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 mm x 31,25 mm, w nakładzie wielomilionowym, powtarzalnym. Arkusz zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz .


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Endemity Polski


Dnia 18 września 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Endemity Polski".
Tło kartki stanowi fotografia przedstawiająca kwiaty przytulii krakowskiej, autorstwa Wiesława Gawrysia.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono kwiaty przytulii krakowskiej; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości A.
W części ilustracyjnej kartki zamieszczono:
1. tytuł emisji: Endemity Polski
2. fotografię lupy z powiększonym kwiatem przytulii krakowskiej, autorstwa Anny Gasek

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Zabytkowe organy w Polsce


W dniu 16 września 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 11,00 zł emisji "Zabytkowe organy w Polsce". Na znaczku przedstawiono organy barokowe Bazyliki Katedralnej WNMP w Pelplinie.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową i stalorytniczą, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 100.000 szt. Format znaczka: 51 x 79 mm, format bloku: 75 x 100 mm.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC i czarnodruk w nakładzie 10 000 szt.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska
Autor rytu: Przemysław Krajewski


Blok
Blok

Czarnodruk
Czarnodruk

FDC
FDC


Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko


Dnia 14 września 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: M. Jędrysik.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.200-lecie tradycji Instytutu Głuchoniemych w Warszawie


Dnia 23 października 2017 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "200-lecie tradycji Instytutu Głuchoniemych w Warszawie".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono portret ks. Jakuba Falkowskiego- założyciela Instytutu; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: KS.JAKUB FALKOWSKI, w lewym górnym rogu oznaczenie wartości A, a wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA.
Tło kartki stanowi XIX-wieczna grafika ,,Instytut Głuchoniemych i Ociemniałych w Warszawie", przedstawiająca budynek Instytutu i okolicznych zabudowań; rys. J.Cegliński, ryt. G. Röber, ze zbiorów Instytutu Głuchoniemych w Warszawie; u dołu kartki zamieszczono tytuł emisji: 200-lecie tradycji Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R .Kostera


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Feliks Selmanowicz Zagończyk


Dnia 18 października 2017 roku zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,20 zł, emisji "Feliks Selmanowicz Zagończyk"

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie
31,25 x 43 mm, w nakładzie 120 000 sztuk, arkusz sprzedażny zawiera 20 sztuk znaczków. Wymiary arkusza: 187 x 215 mm.

Na znaczku przedstawiono sygnalne zdjęcie Feliksa Selmanowicza z 1946 r. ze zbiorów Archiwum IPN. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 3,20 zł oraz napis: Polska, a wzdłuż dolnej krawędzi - nazwę emisji: Feliks Selmanowicz "Zagończyk".

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Na kopercie przedstawiono zdjęcie Feliksa Selmanowicza w wieku kilkunastu lat oraz fragmenty listu napisanego do szwagra Bernarda Skoczyka i syna w dniu śmierci ze zbiorów rodzinnych Barbary Budzińskiej- wnuczki "Zagończyka".

autor projektu znaczka : Zenon Święch
autor projektu koperty : Ewa Szydłowska
autor projektu datownika : Karol Tabaka


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane