Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Polecamy.Światowy dzień Poczty - 455 lat Poczty Polskiej - najpiękniejszym znaczkiem na świecie roku 2013


Z przyjemnością informujemy naszych Klientów, że Poczta Polska otrzymała nagrodę dla najpiękniejszego znaczka pocztowego na świecie w 44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago. W związku z tym, od dnia dzisiejszego do wyczerpania zapasów rozpoczynamy wyprzedaż nagrodzonego waloru. Zachęcamy do kolekcjonowania najpiękniejszych emisji Poczty Polskiej.
Najnowsze emisje.600 lat polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych.


W dniu 28 listopada br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "600 lat polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 150 000 szt. Format bloku: 90 x 70 mm.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


450. Rocznica urodzin Williama Szekspira.


W dniu 21 listopada br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,20 zł emisji "450. Rocznica urodzin Williama Szekspira".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 51 mm, w nakładzie 200 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC

Arkusz
Arkusz


450. Rocznica urodzin Williama Szekspira.


Dnia 2014-11-19 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: 450. rocznica urodzin Williama Szekspira, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono ptasie pióro oraz umieszczono napisy: BYĆ ALBO NIE BYĆ OTO JEST PYTANIE, HAMLET AKT III SCENA I, 450. ROCZNICA URODZIN WILLIAMA SZEKSPIRA. W prawym górnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości 1,75 zł. W części ilustracyjnej kartki umieszczono zarys pliku starych kartek, na pierwszej z nich widnieje szkic do dramatu ,,Hamlet" Williama Szekspira i napis 450. rocznica urodzin Williama Szekspira.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 42 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Aleksandra Pietrzak.


Całostka
Całostka


150-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.


Dnia 2014-11-19 została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 150-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fantazyjny domek dla ptaków. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 2,35 zł, a wzdłuż lewej krawędzi napis POLSKA. Po prawej stronie znaczka znajduje się przywieszka z napisem PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki umieszczono tropy ptaków i zwierząt. W dolnej części znajduje się napis: 150-LECIE TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE. W centralnej części widnieje fotografia z opisem: Członkowie Towarzystwa dozorują rozmieszczenie karmników w parku. Warszawa, 31 października 1931 roku. W lewej górnej części znajduje się znak Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 30 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Agata Tobolczyk.
Datownik zostanie wprowadzony 21.11.2014 roku.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Boże Narodzenie.


W dniu 14 listopada br. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł i 5,20 zł, emisji "Boże Narodzenie".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 27 x 54 mm, w nakładzie 15.000.000 sztuk po 2,35 zł. i 2.500.000 sztuk po 5,20 zł. , w arkuszach po 50 sztuk.

Z tej okazji zostały również wydane dwie koperty FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek.
Znaczek.

Znaczek.
Znaczek.

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Mamy Niepodległą!


Dnia 4 listopada 2014 roku wprowadzono do obiegu trzy kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł każdy, emisji: Mamy Niepodległą !, zwane dalej kartkami. W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
na pierwszym - podobiznę Józefa Piłsudskiego. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości: 1,75 zł,
na drugim - podobizny Józefa Piłsudskiego i Lecha Wałęsy. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 1,75 zł i napis POLSKA,
na trzecim - na tle trawy łańcuch z zerwanym ogniwem. Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 1,75 zł i napis Polska.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
na pierwszej - bohaterów komiksu: Tytusa, Romka i A Tomka oraz podobiznę Józefa Piłsudskiego W środkowej części pola ilustracyjnego widnieje napis: Niech żyje ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!, w górnej: 11 LISTOPADA 1918-2014, Mamy Niepodległą! oraz autograf autora: Papcio Chmiel.
na drugiej - podobizny Lecha Wałęsy i Józefa Piłsudskiego oraz napisy: Mamy Niepodległą! i to nie podlega dyskusji! W dolnej części pola ilustracyjnego widnieje autograf autora: H. Sawka,
na trzeciej - leżącego na trawie mężczyznę z wąsami w biało-czerwonych okularach . W dolnej części pola ilustracyjnego przedstawiono napis MAMY NIEPODLEGŁĄ!
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 50 000 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorami projektów są: Henryk Chmielewski, Henryk Sawka, Jan Konarzewski.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka


Ludzie kina i teatru.


W dniu 31 października zostały wprowadzone do obiegu trzy znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł, 2,35 zł i 4,20 zł, emisji "Ludzie Kina i Teatru".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 350.000 sztuk każdego wartości (po 200 tys. w arkusikach 12. znaczkowych i po 150.000 szt. w formie 3. znaczkowego bloczku).

Z tej okazji została również wydana jedna koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik.
Arkusik.

Arkusz.
Arkusz.

Arkusz.
Arkusz.

Arkusz.
Arkusz.

Koperta FDC
Koperta FDC


Postcrossing.


Dnia 30 października została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 5 zł, emisji: Postcrossing, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Wawel. Wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis Polska i oznaczenie wartości 5 zł. W części ilustracyjnej kartki umieszczono w formie graficznej charakterystycznej dla znaczków, rozpoznawalne miejsca i budowle różnych krajów oraz napis: Postcrossing. W środkowej części kartki widnieje napis: ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU. Po lewej stronie krawędzi znaczka przedstawiono Wawel od strony Kurzej Stopki.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 20 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Karol Tabaka.


Całostka.
Całostka.


Endemity Polski.


Dnia 29 października została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Endemity Polski, zwaną dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono pszonak pieniński. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a w górnym prawym rogu oznaczenie wartości 2,35 zł i. Po prawej stronie znaczka znajduje się stylizowana przywieszka z napisem PRIORYTET. W części ilustracyjnej kartki umieszczono fotografię z pszonakiem pienińskim i tabliczką z opisem: Pszonak pieniński Erysimum pieninicum (Zapał.) Pawł. W górnej części znajduje się napis: Endemity Polski. Po lewej stronie znaczka widnieje zawieszka z polską systematyką, a w centralnej części umieszczono definicję: Endemit - takson(najczęściej gatunek) unikalny dla danego miejsca albo regionu, występujący na ograniczonym terenie, nigdzie indziej nie występuje naturalnie.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 19 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Agata Tobolczyk.


Całostka.
Całostka.


Herbert - poeta i podróżnik.


Dnia 27 października została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: Herbert - poeta i podróżnik, zwaną dalej kartką.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek Zbigniewa Herberta. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis POLSKA, a prawym dolnym oznaczenie wartości 2,35.
Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET
W części ilustracyjnej kartki umieszczono szkic sanktuarium Michała Archanioła na Wzgórzu Świętego Michała wykonany przez Herberta podczas podróży. W lewym rogu kartki umieszczono znak Fundacji im. Zbigniewa Herberta. W środkowej części widnieje napis: Herbert - poeta i podróżnik oraz fragment wiersza Podróż.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 22 600 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorką projektu jest Agata Tobolczyk


Całostka.
Całostka.

Stempel.
Stempel.
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane