Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC emisji "550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika" będą udostępnione do sprzedaży w dniu 6 lutym o godzinie 8:00.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.Polska w kosmosie - KRYPTOZNACZKI


PIERWSZE POLSKIE KRYPTOZNACZKI EMISJI "POLSKA W KOSMOSIE"
HISTORYCZNE WYDANIE POCZTY POLSKIEJOd 7.02.2023 r. w ofercie sklepu dostępne będą 4 Kategorie Pierwszego Polskiego Kryptoznaczka emisji "Polska w Kosmosie".

Kategoria 4 będzie dostępna jedynie w ofercie Sklepu Internetowego, pozostałe Kategorie również w placówkach z rozszerzoną ofertą filatelistyczną.

Kryptoznaczek jest to tradycyjny znak opłaty pocztowej, do którego dołączona jest etykieta z adresem publicznym oraz kluczem prywatnym portfela papierowego, w którym znajduje się Token NFT, który można uaktywnić na stronie https://nft.poczta-polska.pl/.

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 1 szt. Kryptoznaczka kategorii 4, i do 5 szt. Kryptoznaczka Kategorii 3 dla jednego Klienta Sklepu Internetowego.


Poczta Polska wydaje 4 kategorie Kryptoznaczków, o zróżnicowanych grafikach, nawiązujących do wydania tradycyjnego emisji "Polska w kosmosie", z grudnia 2022 roku, oraz o różnych nakładach, uszlachetnieniach druku i cenach. Każdy egzemplarz jest sprzedawany w zamkniętej kopercie, w której znajduje się - ulotka informacyjna o emisji oraz folderek z właściwym Kryptoznaczkiem.

Więcej o projekcie Kryptoznaczka na https://nft.poczta-polska.pl/ - tam też opublikowaliśmy poradnik, który pomoże Wam jak zaimportować Token do portfela cyfrowego i rozpocząć wirtualną kolekcję. Dzięki Kryptoznaczkowi tradycyjna filatelistyka, związana ze zbieraniem znaczków pocztowych, staje się możliwa również online na blockchainie, zmieniając tokeny NFT w cyfrowe egzemplarze kolekcjonerskie. Wersję tradycyjną Kryptoznaczka kolekcjoner może przechowywać w klaserze, a wersję cyfrową w kryptoklaserze na https://nft.poczta-polska.pl/.
W kryptoklaserach można również kolekcjonować Kryptoznaczki z innych krajów. Wydanie Kryptoznaczków stało się też doskonałą formą promocji tradycyjnej filatelistyki, o której wielu już zapomniało, a która jest jednym z najciekawszych hobby. Otwieramy się więc na nowych Klientów, osoby korzystające z nowinek technologicznych, otwartych, mogących poszukiwać nowych zainteresowań. Warto też podkreślić, że wśród kolekcji Poczty Polskiej znajduje się znaczek w wersji cyfrowej - bez wersji fizycznej, tzw. Kategoria 5 Polskiego Kryptoznaczka. Rozwiązanie, które wdrożyliśmy pozwoli na możliwość zakupu walorów cyfrowych w kryptowalutach i bezpośrednio na sieci blockchain.

Sprzedaż Kryptoznaczków będzie odbywała się od dnia 7.02.2023r. na stronie https://filatelistyka.poczta-polska.pl/ (Kategorie1-4 wersja fizyczna + NFT), oraz od dnia 14.02.2023r. w placówkach pocztowych z rozszerzoną ofertą filatelistyczną (Kategoria 1-3), od dnia 6.02.2023r. na stronie https://nft.poczta-polska.pl/ Kategoria K-5 (tylko NFT).

Zespół Kryptoznaczka jest dostępny dla Klientów na Serwerze Kryptoznaczka na komunikatorze Discord.
Będziemy też udzielać informacji mailowo: biuro.filatelistyka@poczta-polska.pl
Prowadzimy również Twittera dedykowanego filatelistyce cyfrowej i tradycyjnej.
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/
https://twitter.com/filatelistyka/

Opis i ceny poszczególnych Kategorii:


KATEGORIA 1
EARTHCARE
Kolorystyka: 4+0 CMYK + InkJet (personalizacja)
Nakład: 100 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 18,50 zł

KATEGORIA 2
BRITE
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + InkJet (personalizacja)
Nakład: 50 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 30,80 zł

KATEGORIA 3
PROBA-3
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + farba UV + InkJet (personalizacja)
Nakład: 20 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 61,50 zł

KATEGORIA 4
OPS-SAT
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + farba UV + mikrotekst w farbie widocznej + InkJet (personalizacja)
Nakład: 5 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 123,00 zł


Kryptoznaczki
Kryptoznaczki

Kryptoznaczki
Kryptoznaczki

Kryptoznaczek K-1
Kryptoznaczek K-1

Kryptoznaczek K-2
Kryptoznaczek K-2

Kryptoznaczek K-3
Kryptoznaczek K-3

Kryptoznaczek K-4
Kryptoznaczek K-4


200 lat latarni morskiej Rozewie - folder


Od 1 lutego 2023 r. w ofercie Filatelistycznego Sklepu Internetowego oraz w wybranych sklepach filatelistycznych Poczty Polskiej dostępne jest w sprzedaży wyjątkowe wydawnictwo emisji "200 lat latarni morskiej Rozewie".

Wydawnictwo zawiera dwa bloczki: tradycyjny i poliwęglanowy. Wewnątrz poliwęglanu umieszczony jest układ elektroniczny zawierający antenę, mikrochip NFC oraz źródło światła w postaci microled o barwie żółtej. Wzbudzenie światła odbywa się poprzez zbliżenie rewersu znaczka (na mniej niż 1 cm) do każdego czytnika RFID w standardzie HF/ NFC (czytniki biurkowe, przemysłowe, terminale płatnicze, telefony z funkcjonalnością NFC).

Format folderu przed złożeniem: 630 x 297 mm, po złożeniu 210 x 297 mm.

Blok poliwęglanowy będzie dostępny w sprzedaży jedynie w folderze filatelistycznym w nakładzie 8 tysięcy sztuk.

Cena folderu to 61,50 zł.

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 10 szt. folderu dla jednego Klienta Sklepu Internetowego.


Folder
Folder


Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC emisji "550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika" nie będą udostępnione do sprzedaży w dniu emisji.

O dostępności powiadomimy w następnym komunikacie.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.Księga Znaczków Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2021".

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2021 oraz specjalną wkładkę z kolorową próbą stalorytu znaczka "100. rocznica urodzin Czesława Słani". Wkładka dostępna wyłącznie w tych 300 egzemplarzach.
Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy
Cena: 615 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Księga Kartek Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży druga już w kolekcji Poczty Polskiej S.A. ,,Księga Kartek Pocztowych 2021".
Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2021 roku.

Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.160 rocznica Powstania Styczniowego - ks. gen. Stanisław Brzóska


W dniu 30 stycznia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: "160 rocznica Powstania Styczniowego" poświęcona osobie ks. gen. Stanisława Brzóski.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek księdza generała Stanisława Brzóski w ubiorze powstańczym, a w prawym górnym rogu napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki przedstawiono szablę księdza generała Stanisława Brzóski oraz emblemat powstańczy.

W dolnej części kartki umieszczono nazwę emisji: 160. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO oraz napis: KS. GEN. STANISŁAW BRZÓSKA, (1832- 1865) - KAPELAN I OSTATNI WALCZĄCY PARTYZANT.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika


W dniu 29 stycznia 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika".

Na znaczku przedstawiono portret Mikołaja Kopernika z Epitafium we Fromborku.
W środkowym polu znaczka po okręgu umieszczono napis: 550. ROCZNICA URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA, a w prawym dolnym rogu - napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł. Na kopercie przedstawiona jest Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja we Fromborku.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w tym koło o średnicy 40 mm, w nakładzie 128 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 8 sztuk znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska

Arkusiki emisji "550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Miasta polskie - Kruszwica


W dniu 27 stycznia 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 0,60 zł emisji "Miasta polskie - Kruszwica".

Na znaczku przedstawiono widok z lotu ptaka na Mysią Wieżę i jezioro Gopło.
Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: ,,POLSKA", w lewym górnym rogu oznaczenie wartości: 60 gr, a wzdłuż prawej krawędzi znaczka napis: KRUSZWICA.
Na kopercie: Bazylika kolegiacka św. Piotra i Pawła
Datownik: logo obchodów 600-lecia nadania praw miejskich na prawie magdeburskim


Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 5 000 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Waldemar Kawiński


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Chińskie znaki zodiaku


W dniu 23 stycznia 2023 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,60 zł emisji "Chińskie znaki zodiaku".

Bieżący rok jest wg chińskiego kalendarza rokiem królika, i to jego podobizna znajduje się na znaczku.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w tym koło o średnicy 40 mm, w nakładzie 128 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 8 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Chińskie znaki zodiaku" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


160 rocznica Powstania Styczniowego


W dniu 20 stycznia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: "160 rocznica Powstania Styczniowego".

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej,
na którym umieszczono obraz Aleksandra Sochaczewskiego ,,Portret Heleny z Majewskich Kirkorowej", a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A, zaś wzdłuż dolnej krawędzi napis: POLSKA. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono obraz Aleksandra Sochaczewskiego ,,Pożegnanie
Europy". W dolnej części kartki umieszczono nazwę emisji ,,160. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


160 rocznica Bitwy pod Węgrowem


W dniu 19 stycznia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: "160 rocznica Bitwy pod Węgrowem".

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej,
na którym po prawej stronie umieszczono zdjęcie mogiły powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Węgrowem, a po lewej akwarelę Maksymiliana Oborskiego ,, Janko Sokół", zaś wzdłuż prawej krawędzi oznaczenie wartości: A i napis: Polska.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono anonimową litografię wiedeńską ,, Bitwa pod Węgrowem". W dolnej części kartki umieszczono nazwę emisji 160. rocznica bitwy pod Węgrowem.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Liga Ochrony Przyrody


W dniu 9 stycznia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: "Liga Ochrony Przyrody".

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W części ilustracyjnej kartki przedstawiono fotografię grupy żubrów w ich naturalnym środowisku. W centralnej, dolnej części kartki umieszczono nazwę emisji "Liga Ochrony Przyrody" i napis: 95 lat (1928 - 2023).
W polu znaku opłaty pocztowej w części centralnej umieszczono zdjęcie głowy żubra widzianego z profilu. W lewym górnym rogu umieszczono oznaczenie wartości: A, a wzdłuż lewej krawędzi napis: POLSKA.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Kartka została zaprojektowana we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody, wnioskodawcą emisji. Wszystkie materiały graficzne użyte w emisji pochodzą od wnioskodawcy.

Autor: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Szopki krakowskie


W dniu 5 stycznia 2023 roku zostały wprowadzone do obiegu trzy znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł każdy, emisji "Szopki krakowskie".

Na znaczkach przedstawiono szopki - eksponaty będące własnością Muzeum Krakowa. Autorami szopek są: Józef Madej, Kazimierz Stopiński, Zbigniew Gillert. Wszystkie przedstawione obiekty są laureatami Konkursu Szopek Krakowskich w 2021 r.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 51 mm, w nakładzie 120 000 sztuk każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 6 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana jedna koperta FDC.

Autorka projektu: Joanna Fleszar-Haspert

Arkusiki emisji "Szopki krakowskie" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane