Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Polecamy.

Paczka MINI
Paczka MINI


Najnowsze emisje.70. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej


W dniu 08 Maja br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,35 zł emisji "70. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm w bloku : 90 x 70 mm, w nakładzie 180.000 szt.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Europa


W dniu 05 maja br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Europa".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 300.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


25-lecie Stowarzyszenia Wspólnota Polska


Dnia 01 Maja została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: 25-lecie Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska", zwanej dalej kartką. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono Dom Polonii w Warszawie, wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 ZŁ. Na kartce przedstawiono kulę ziemską okoloną tancerzami w wielobarwnych strojach ludowych. Pod ilustracją umieszczono napis: 25 - LECIE STOWARZYSZENIA ,,WSPÓLNOTA POLSKA" i znak Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 11 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Andrzej Gosik.


Całostka
Całostka


100. rocznica Bitwy pod Gorlicami


Dnia 01 Maja została wprowadzona obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 100. rocznica Bitwy pod Gorlicami, zwanej dalej kartką.
Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono odznakę przypinaną do czapki wojskowej, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 2,35 ZŁ. Na kartce przedstawiono oddział bojowy w szyku do natarcia na tle wzgórz w okolicach Gorlic. Pod ilustracją umieszczono napis: 100. ROCZNICA BITWY POD GORLICAMI.


Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 12 000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik.


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


Piękno Ziemi Polskiej - Lubuskie


Dnia 30 kwietnia zostały wprowadzone do obiegu cztery kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Piękno ziemi polskiej, zwane dalej kartkami. W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
a. na pierwszym - fragment winnicy. W dolnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,75 zł, a w prawym napis: Polska. Pod znakiem widnieje podpis: Winnica Miłosz
b. na drugim - fragment budynku muzeum. W dolnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,75 zł, a w prawym napis: Polska. Pod znakiem widnieje podpis: Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
c. na trzecim - fragment umocnień. W dolnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,75 zł, a w prawym napis: Polska. Pod znakiem widnieje podpis: Międzyrzecki Region Umocniony.
d. na czwartym - widok na rzekę. W dolnym lewym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości 1,75 zł, a w prawym napis: Polska. Pod znakiem widnieje podpis: Odra w okolicach Nowej Soli.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
e. na pierwszej - kiść winogron z podpisem: Odmiana - Alibernet. W górnej części umieszczono widok na winnicę, a pod znakiem opłaty napis: PIĘKNO ZIEMI POLSKIEJ - Lubuskie,
f. na drugiej - fontannę z podpisem: Fontanna Pauckscha, rekonstrukcja Zofia Bilińska. W górnej części umieszczono widok na muzeum, a pod znakiem opłaty napis: PIĘKNO ZIEMI POLSKIEJ - Lubuskie,
g. na trzeciej - nietoperza z podpisem: Nocek duży (Myotis myotis). W górnej części umieszczono widok na MRU, a pod znakiem opłaty napis: PIĘKNO ZIEMI POLSKIEJ - Lubuskie,
h. na czwartej - czaplę z podpisem: Czapla siwa (Ardea cinerea). W górnej części umieszczono widok na rzekę, a pod znakiem opłaty napis: PIĘKNO ZIEMI POLSKIEJ - Lubuskie.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 15 500 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Jacek Konarzewski.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Stempel
Stempel

Stempel
Stempel


Światowe Dni Młodzieży


W dniu 27 kwietnia br. zostaną wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł i 5,00 zł, emisji "Światowe Dni Młodzieży".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 43 mm - znaczek o nominale 1,75 zł i 31,25 x 39,5 mm znaczek o nominale 5 zł , w nakładzie 270.000 sztuk po 1,75 zł w arkuszu sprzedażnym - 9 znaczków i 240.000 sztuk po 5,00 zł w arkuszu sprzedażnym - 6 znaczków.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Magiczny świat Disneya


W dniu 01 czerwca br. zostaną wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł emisji "Magiczny świat Disneya".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 31,25 x 43 mm w bloku : 121 x 75 mm, w nakładzie 250.000 szt bloków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Śpieszmy się kochać ludzi


W dniu 29 maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "Śpieszmy się kochać ludzi".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 320.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 16 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC


Światowa Wystawa EXPO 2015


W dniu 28 Maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,20 zł emisji "Światowa Wystawa EXPO 2015".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 62,5 x 43 mm w bloku : 100 x 100 mm, w nakładzie 200.000 szt.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane