Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.30-lecie Ruchu Wolność i Pokój


Dnia 14 kwietnia br. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł, emisji: 30-lecie Ruchu Wolność i Pokój, zwanej dalej kartką.
Do znaku opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono znak Ruchu Wolność Pokój, w lewym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 2,35 zł, a w lewym dolnym rogu napis POLSKA. Pod znakiem umieszczono opis: Ruch Wolność i Pokój, logo 1986, proj. Andrzej Budek. Na kartce przedstawiono fotografie i materiały źródłowe ilustrujące działalność Ruchu oraz umieszczono napisy: SIEDZIELIŚMY... BO NASI SIEDZIELI, ŻYĆ I DAĆ ŻYĆ INNYM..., ŻARNOBYL, 30-LECIE RUCHU WOLNOŚĆ I POKÓJ.


Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 14 500 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu jest Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Stempel
Stempel


75. rocznica Zbrodni Katyńskiej


W dniu 07 kwietnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "75. rocznica Zbrodni Katyńskiej".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 270.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDCBiografia z pamiątkowym numizmatem "Święty Jan Paweł II"
100. rocznica urodzin Tadeusza Kantora


W dniu 3 kwietnia br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "100. rocznica urodzin Tadeusza Kantora".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 51 mm, w nakładzie 360.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak.


Znaczek.
Znaczek.

Koperta FDC.
Koperta FDC.

Arkusz
Arkusz


Drogi wodne w Polsce


Dnia 31 marca br. zostały wprowadzone do obiegu 4 kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł, emisji: Drogi wodne w Polsce, zwane dalej kartkami.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
a. na pierwszym - Tylnokołowiec ,,Parostatek" Bracia Bobińscy. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 zł,
b. na drugim - Łódź ,,Livet". Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 zł,
c. na trzecim - Katamaran "Laguna". Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 zł,
d. na czwartym - Bocznokołowiec ,,Uroczy" Serpelice. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 1,75 zł,
W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
a. na pierwszej - zabudowania położone nad brzegiem rzeki Bug w miejscowości Brok oraz zarys mapy. W dolnej części pola ilustracyjnego umieszczono napisy: Port rzeczny w Broku, DROGI WODNE W POLSCE, BUG.
b. na drugiej - meandry rzeki Narew oraz zarys mapy. W dolnej części pola ilustracyjnego umieszczono napisy: Narew w okolicy jej dopływu - rzeki Szkwy, DROGI WODNE W POLSCE, NAREW.
c. na trzeciej - stopień wodny na Narwi oraz zarys mapy. W dolnej części pola ilustracyjnego umieszczono napisy: Stopień wodny w Dębem, DROGI WODNE W POLSCE, NAREW.
d. na czwartej - meandry rzeki Bug oraz zarys mapy. W dolnej części pola ilustracyjnego umieszczono napisy: Bug, ujście Liwca, DROGI WODNE W POLSCE, BUG.
Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 12 500 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Autorem projektu jest Andrzej Gosik.


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


IDA


W dniu 31 marca br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,35 zł emisji "IDA".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka:
43 x 31,25 mm, w nakładzie 400.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków
plus 1 przywieszka.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Aleksandra Pietrzak.


Znaczek.
Znaczek.

Arkusz.
Arkusz.

Koperta FDC.
Koperta FDC.


Transplantologia


W dniu 20 marca br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,75 zł emisji "Transplantologia".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 400.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Maciej Jędrysik.


Znaczek
Znaczek

FDC
FDC


Wkrótce.Światowe Dni Młodzieży


W dniu 27 kwietnia br. zostaną wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 1,75 zł i 5,00 zł, emisji "Światowe Dni Młodzieży".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 43 mm - znaczek o nominale 1,75 zł i 31,25 x 39,5 mm znaczek o nominale 5 zł , w nakładzie 270.000 sztuk po 1,75 zł w arkuszu sprzedażnym - 9 znaczków i 240.000 sztuk po 5,00 zł w arkuszu sprzedażnym - 6 znaczków.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Znaczek
Znaczek

Arkusz
Arkusz

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane