Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat.


Szanowni Państwo,

Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach (na stronie z klejem) mogą występować plamki oraz przebarwienia. Opisane powyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia). Przypominamy, że znaczki są produkowane głównie dla zaspokojenia potrzeb eksploatacyjnych oraz w drugiej kolejności potrzeb kolekcjonerskich. W związku z tym reklamacje dotyczące plamek oraz przebarwień od strony z klejem, nie będą przyjmowane. Jednakże, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz dbając o jakość produktów, Poczta Polska będzie starała się w przyszłości we współpracy z producentem wyeliminować zaistniałe zjawisko.Komunikat o emisji Zwierzęta małe i duże.


Szanowni Państwo
Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach emisji ,,Zwierzęta małe i duże" mogą występować (na stronie z klejem) punktowo odciski ,,oczu i nosków". Występowanie lub nie tego zjawiska na arkuszu zależy od umiejscowienia sektora w stosie i położenia poszczególnych znaczków względem belki dociskowej w urządzeniu krojącym. Opisane wyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia).Ruszył konkurs filatelistyczny Europa 2020 - zagłosuj na polski znaczek


9 maja 2020 r. przypada Dzień Europy, w którym tradycyjnie rozpoczyna się także prestiżowy konkurs filatelistyczny na najpiękniejszy znaczek EUROPA 2020. Wszystkie administracje pocztowe zrzeszone w PostEurop mogą zgłosić znaczek na zadany temat, którym w tym roku są ,,Dawne szlaki pocztowe" . Poczta Polska na konkursowym znaczku przedstawiła najważniejsze szlaki komunikacyjne i pocztowe funkcjonujące w XVI w. Można na niego głosować do 9 września br.


Zachęcamy do głosowania na polski znaczek. Wystarczy wejść na stronę przejdź do strony i oddać swój głos na polski znaczek.
Głosowanie trwa od 9 maja do 9 września 2020 r.Najnowsze emisje.500-lecie urodzin Wielkiego Księcia Litewskiego i Króla Polski Zygmunta II Augusta


W dniu 01 sierpnia 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "500-lecie urodzin Wielkiego Księcia Litewskiego i Króla Polski Zygmunta II Augusta".

Na znaczku przedstawiono fragment obrazu Jana Matejki z 1867 roku ,, Zygmunt i Barbara" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, w lewym dolnym rogu umieszczono nazwę emisji : 500 - lecie urodzin Wielkiego Księcia Litewskiego i Króla Polski Zygmunta II Augusta, a w lewym górnym rogu - napis POLSKA i oznaczenie wartości: 3,30 zł.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 54 x 40,50 mm, w nakładzie 175 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 35 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


ppłk Jan Kowalewski - wybitny kryptolog


W dniu 30 czerwca 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,80 zł emisji "ppłk Jan Kowalewski - wybitny kryptolog".

Na znaczku przedstawiono postać Jana Kowalewskiego na tle biało-czerwonej flagi. Wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napisy: ,,POLSKA" i oznaczenie wartości ,,1,80 zł"; natomiast wzdłuż dolnej krawędzi napis ,,ppłk Jan Kowalewski - wybitny kryptolog".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 25,5mm x 31,25 mm , w nakładzie 8 milionów sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


175. rocznica urodzin Abaja Kunanbajuły


W dniu 30 czerwca 2020 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "175. rocznica urodzin Abaja Kunanbajuły".

Na znaczku przedstawiono wizerunek Abaja Kunanbajuły na tle jurty kazachskiej; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis Polska oraz oznaczenie wartości: 3,30 zł, a wzdłuż dolnej krawędzi - napis: 175. rocznica urodzin Abaja Kunanbajuły.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 mm x 39,5 mm, w nakładzie 135 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 9 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Maciej Jędrysik

Arkusiki emisji "175. rocznica urodzin Abaja Kunanbajuły" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Polskie uzdrowiska


Dnia 29 czerwca 2020 r. zostały wprowadzone do obiegu dwie kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Polskie uzdrowiska.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

Na kartkach pocztowych przedstawiono:
na pierwszej - w części ilustracyjnej: herb miasta Buska-Zdroju oraz fotografie przedstawiające Sanatorium ,,Marconi", pomnik Leszka Czarnego oraz Park Zdrojowy - Muszlę Koncertową; w środkowej części kartki umieszczono napis ,,Polskie uzdrowiska Busko-Zdrój", a poniżej naczynie do picia wody mineralnej, stojące na kręgach wody. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono fotografię Uzdrowiska - Szpitala Dziecięcego ,,Górka" w Busku-Zdroju; w lewym górnym rogu umieszczono napis: ,,Uzdrowisko Szpital Dziecięcy ,,Górka", natomiast wzdłuż dolnej krawędzi oznaczenie wartości: A oraz napis: ,,Polska",
na drugiej - w części ilustracyjnej: herb miasta Krynica-Zdrój oraz fotografie przedstawiające Nowy Dom Zdrojowy, pomnik Nikifora oraz Pijalnię Jana; w środkowej części kartki umieszczono napis ,,Polskie uzdrowiska Krynica-Zdrój", a poniżej naczynie do picia wody mineralnej, stojące na kręgach wody.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Agnieszka Sancewicz


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polska Zobacz Więcej


W dniu 29 czerwca 2020 zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł emisji "Polska Zobacz Więcej".

Na znaczkach przedstawiono:
na pierwszym znaczku- fotografię Biebrzańskiego Parku Narodowego ;wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis Polska Zobacz Więcej, a w prawym górnym rogu - oznaczenie wartości: 3,30 zł.
na drugim znaczku - fotografię GEOPARKU Łuk Mużakowa ;wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska Zobacz Więcej, a w prawym górnym rogu -oznaczenie wartości : 3,30 zł.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 51 x 39,5 mm , w nakładzie 160.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska

Arkusik emisji "Polska Zobacz Więcej" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane