Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
Inne
ZNACZEK PERSONALIZOWANY
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Najnowsze emisje.100 lat Muzeum Karkonoskiego


Dnia 14 kwietnia wprowadzona została do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 1,75 zł , emisji: 100 lat Muzeum Karkonoskiego.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono reprodukcję kartki pocztowej z 1914 r.
W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 1,75 zł, a w lewym górnym rogu umieszczono napis POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono znak i wybrane eksponaty ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze:
1. Szklanica na stopie, Śląsk, Cieplice, ok.1760;
2. Wazon z pokrywą, Szklarska Poręba, Josephine, ok.1860.
Nad zbiorami umieszczono napis: 100 lat Muzeum Karkonoskiego. Pod znakiem opłaty pocztowej umieszczono fragment druku firmowego oraz napis: Reprodukcja kartki pocztowej z 1914 r., ze zbiorów Władysława Stasienki, fragment druku firmowego Towarzystwa RGV.
Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 23.000 sztuk, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Do kartki dołączony jest datownik FDC.
Autor projektu: Karol Tabaka.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polscy Złoci Medaliści


W dniu 11 kwietnia br. zostały wprowadzone do obiegu 3 znaczki pocztowe w formie arkusika
o wartości 3 x 4,20 zł , emisji "Polscy Złoci Medaliści".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym,
w formacie 43 x 31,25 mm,w nakładzie 150 000 szt. każdego.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Arkusik
Arkusik

FDC
FDC


Drogi wodne w Polsce


Dnia 31 marca br. wprowadzono do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej o wartości 2,35 zł każda, emisji: Drogi wodne w Polsce.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
- na pierwszym - Łosoś, holownik motorowy HM-150. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA a w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 2,35 zł,
- na drugim - Idalia, jacht motorowy. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 2,35 zł,
- na trzecim - Władysław Łokietek, statek szkolny Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. W prawym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w lewym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 2,35 zł,
- na czwartym - Marzenie Admirała, jacht motorowy. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 2,35 zł.
Do znaków opłaty pocztowej dołączono przywieszkę z napisem: PRIORYTET.

W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
- na pierwszej - jacht motorowy w zabytkowej śluzie ziemnej Krostkowo, Warta oraz notatki z podróży z mapą, różą wiatrów i opisem: Wielka Pętla Wielkopolski. W notatkach umieszczono napis DROGI WODNE W POLSCE.
- na drugiej - Noteć oraz notatki z podróży z mapą, różą wiatrów i opisem: Wielka Pętla Wielkopolski. W notatkach umieszczono napis DROGI WODNE W POLSCE,
- na trzeciej - stopień wodny Lipica, Noteć oraz notatki z podróży z mapą, różą wiatrów i opisem: Wielka Pętla Wielkopolski. W notatkach umieszczono napis DROGI WODNE W POLSCE,
- na czwartej - Kanał Bydgoski oraz notatki z podróży z mapą, różą wiatrów i opisem: Wielka Pętla Wielkopolski. W notatkach umieszczono napis DROGI WODNE W POLSCE.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm, wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 21.000 sztuk każdej, w następujących kolorach druku: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym.
Do kartek dołączone są datowniki FDC.

Projektant: Agata Tobolczyk


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Kanonizacja Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.


W dniu 02 kwietnia br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 5,00 zł , 2 znaczki w bloku, emisji "Kanonizacja Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, blok - 121 x 75 mm, w nakładzie 200.000 sztuk .

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna i Jacek Dąbrowscy.
Autor rytu: Piotr Naszarkowski


Blok.
Blok.

FDC.
FDC.


Kanonizacja Papieża Jana Pawła II.


W dniu 02 kwietnia br. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,35 zł , 5,00 zł i 8,50 zł emisji "Kanonizacja Papieża Jana Pawła II".

Znaczki za 2,35 i 5 zł wydrukowano techniką offsetową, a za 8,50 zł stalorytem, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 2,35 zł - 31,25 x 43 mm, 5 zł i 8,50 zł - 39,5 x 51 mm (bloki 75 x 100 mm), w nakładzie 2,35 zł - 1.500.000 sztuk, 5 zł i 8,50 zł - po 200.000 szt. każdego , arkusz sprzedażny - 6 znaczków (dotyczy znaczka o wartości nominalnej 2,35 zł).

Z tej okazji zostały również wydane koperty FDC.

Autor projektu: Marzanna i Jacek Dąbrowscy.
Autor rytu: Piotr Naszarkowski


Arkusik.
Arkusik.

Blok.
Blok.

Blok.
Blok.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.

FDC.
FDC.


Wkrótce.Europa.


W dniu 05 maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,20 zł, emisji "Europa".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 300.000 sztuk , arkusz sprzedażny - 12 znaczków.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Małgorzata Myszka


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.


10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.


W dniu 01 maja br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,20 zł, emisji "10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 150.000 sztuk , arkusz sprzedażny - 9 znaczków.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Magdalena Błażków


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.


100. rocznica urodzin Jana Karskiego.


W dniu 24 kwietnia br. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,20 zł, emisji "100. rocznica urodzin Jana Karskiego".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 300.000 sztuk , arkusz sprzedażny - 12 znaczki (4x3, w układzie tete-beche).

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk


Arkusik.
Arkusik.

FDC.
FDC.
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane