Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie
Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszystkim abonentom, którzy wykupili lub wykupią roczny abonament filatelistyczny niestemplowany (grupa A) lub stemplowany (grupa E) za 2016 rok przysługuje prawo wykupu dwóch bloków wydania specjalnego Boże Narodzenie. Wykupienie dodatkowych bloków jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 września 2017 roku. Klient ma prawo odmówić wykupienia jednego lub obu bloków wydania specjalnego.
Abonenci sklepu internetowego mogą zgłaszać chęć nabycia dodatkowego bloku drogą mailową na adres pcf.kraj@centrala.poczta-polska.pl.
Przypominamy, że koszty dostawy na terenie Polski, w przypadku zakupów poniżej kwoty 50,00 zł, ponosi Zamawiający zgodnie z aktualnym cennikiem Poczty Polskiej S.A., obowiązującym za dany rodzaj przesyłki. Istnieje też możliwość dodania bloku do złożonego już zamówienia.

Blok Boże Narodzenie nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.
Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.600-lecie prymasostwa w Polsce


Dnia 22 kwietnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "600-lecie prymasostwa w Polsce". Grafika przedstawia pierwszego Prymasa polski, arcybiskupa Mikołaja Trąbę, z katalogu Jana Długosza, ze zbiorów Biblioteki Narodowej w Warszawie. Pod grafiką znajduje się ozdobny, stylizowany napis: ,,600-lecie prymasostwa w Polsce",a w górnej środkowej części kartki znajduje się fragment ornamentu ramki okalającej grafikę przedstawiającą arcybiskupa Mikołaja Trąbę.

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym,w nakładzie 12 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm..

Autor projektu kartki: R.Kostera.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Ludwik Zamenhof - twórca języka esperanto


Dnia 12 kwietnia 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Ludwik Zamenhof - twórca języka esperanto".
Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk.

Autor projektu kartki: R.Kostera.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik

Datownik
Datownik


Pamiętamy 10.04.2010


W dniu 10 kwietnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Pamiętamy 10.04.2010".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową z suchym tłoczeniem, wielkość znaczka 51 x 79 mm, w bloku w formacie 98 x 154 mm, w nakładzie 100 000 sztuk.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik
Znaczek jest wspólną emisją Poczty Polskiej S.A. i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. - Wyłącznego Mecenasa Wydania.


Blok
Blok

FDC
FDC


Wybitni polscy architekci


Dnia 31 marca 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Wybitni polscy architekci".
Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie kartki 148 x 105 mm, w nakładzie 10.000 sztuk.

Autor projektu kartki: R. Małysa.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.150.rocznica urodzin Władysława Reymonta


Dnia 07 maja 2017 roku zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł, emisji "150.rocznica urodzin Władysława Reymonta".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 120.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Ewa Szydłowska.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Europa


W dniu 05 maja 2017 zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Europa".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 225.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Karol Tabaka


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane