Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z powodu opóźnienia dostawy, koperta FDC emisji "Owady pożyteczne" zostanie udostępniona do sprzedaży w terminie późniejszym. O terminie dostępności poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Mikroskop
Klaser comfort
Album FDC
Lampa ultrafioletowa

i wiele innych.
Komunikat o emisji Zwierzęta małe i duże.


Szanowni Państwo
Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach emisji ,,Zwierzęta małe i duże" mogą występować (na stronie z klejem) punktowo odciski ,,oczu i nosków". Występowanie lub nie tego zjawiska na arkuszu zależy od umiejscowienia sektora w stosie i położenia poszczególnych znaczków względem belki dociskowej w urządzeniu krojącym. Opisane wyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia).Najnowsze emisje.Kornel Morawiecki


W dniu 3 maja 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Kornel Morawiecki".

Na znaczku przedstawiono Kornela Morawieckiego. W lewym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: Polska oraz napis: ,,Kornel Morawiecki", natomiast w prawym dolnym rogu umieszczono oznaczenie nominału 3,30 ZŁ.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 120 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


W dniu 3 maja 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 168.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Na znaczku i na kopercie przedstawiono kadr dzieła Jana Matejki ,,Konstytucja 3 Maja 1791" ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Jan Konarzewski

Arkusik emisji "230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Powstania Śląskie


W dniu 2 maja 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Powstania Śląskie".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm, w nakładzie 168.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Na znaczku przedstawiono postać Wojciecha Korfantego, a po lewej mapę zasięgu III Powstania Śląskiego. W dolnej części znaczka umieszczono wizerunek flagi polskiej, natomiast w centralnej części wskazano daty roczne wybuchu Powstań Śląskiej: 1919, 1920, 1921.
Na kopercie został pokazany Powstańczy ciężki karabin maszynowy Maxim wz. 1908 na podstawie saneczkowej w akcji nas Odrą.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Adam Kultys

Arkusik emisji "Powstania Śląskie" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Rok św. Józefa


W dniu 1 maja 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Rok św. Józefa".

Na znaczku przedstawiono obraz św. Józefa z Dzieciątkiem znajdujący się w bazylice mniejszej pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu, wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: Rok św. Józefa oraz napis Polska, w lewym górnym rogu umieszczono oznaczenie wartości: 3,30 zł. Znaczek - obraz wykonany techniką olejną na płótnie. Dzieło powstało przed 1780 rokiem. Opierając się na charakterystycznych cechach stylowych, jego autorstwo można przypisywać Janowi Godzkiemu, malarzowi z Piotrkowa Trybunalskiego.
Koperta FDC - symboliczne przedstawienie ciesielstwa - fachu św. Józefa oraz cytat z dramatu "Promieniowanie ojcostwa" autorstwa Karola Wojtyły.
Na datowniku umieszczono lilię - atrybut św. Józefa.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 18 000 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Owady pożyteczne


W dniu 30 kwietnia 2021 r. zostało wprowadzone do obiegu sześć znaczków pocztowych o wartości 3,30 zł każdy, emisji "Owady pożyteczne".

Owady pożyteczne to tytuł rozpoczynający kilkuletnią emisję dedykowaną pożytecznym owadom i ich wpływie na ekosystem.
Pierwszą emisję dedykujemy owadom zapylającym, które odgrywają istotną rolę w naszym życiu, a także w naturalnym ekosystemie - trzmiele, pszczoły miodne, pszczoły samotne. Zmiany środowiskowe, rozprzestrzenianie się chorób i pasożytów, a także presja ze strony człowieka powodują, iż coraz częściej mówi się o zagrożeniu światowej populacji tych owadów. Mając na uwadze powyższe Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmuje działania na rzecz ochrony zapylaczy. Podnoszenie świadomości społecznej na temat zapylaczy jest bardzo ważne dla zachowania gatunku. Dzięki emisji mamy szanse dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, seria ma zachęcać do kolekcjonowania znaczków, a także upowszechniać wiedzę na temat różnorodności gatunkowej zapylaczy i ich wpływu na życie na Ziemi.

Na znaczkach malowanych techniką akwareli zaprezentowano 6 przedstawicieli gatunku owadów zapylających: Pszczolinkę metaliczną, Obrostkę pospolitą, Smuklika, Pszczołę miodną, Nęczyna, Trzmiela rudego.
Na oprawach arkuszy oraz kopertach FDC przedstawiono kwiaty łąkowe i ogrodowe.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową z wykorzystaniem rastra stochastycznego, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie:
- 125 000 szt. każdego znaczka w wersji perforowanej, 6 wzorów
- 40 000 szt. każdego znaczka w wersji nieperforowanej, 6 wzorów

Arkusze sprzedażne zawierają po 5 znaczków i 1 przywieszkę.

Informujemy, że znaczki z przywieszkami będą realizowane losowo.

Z tej okazji zostaną wydane trzy koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Owady pożyteczne" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.

Od 10 maja 2021 r. w ofercie Sklepu internetowego oraz w sieci stacjonarnych Sklepów filatelistycznych, będzie dostępne limitowane wydanie arkusików nieperforowanych emisji, "Owady pożyteczne". Wydanie to będzie dostępne w sprzedaży jedynie w folderze filatelistycznym, wydanym w nakładzie 8 000 szt.

Folder "Owady pożyteczne" nie wejdą w skład abonamentu na arkusiki.

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 5 szt. folderów dla jednego Klienta Sklepu internetowego.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Folder
Folder


150.rocznica powstania Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki


W dniu 24 kwietnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 150.rocznica powstania Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono portret Stanisława Moniuszki namalowany przez syna Jana. W części ilustracyjnej kartki znajduje się fotografia Amadeusza Andrzejewskiego Pałac Szustra, obecna siedziba W.T.M.; tytuł emisji ,,150. rocznica powstania Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki" oraz grafika przedstawiające założyciela WTM Władysława Wiślickiego. W datowniku logo WTM.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Europa


W dniu 21 kwietnia 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Europa".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,5 mm, w nakładzie 171.000 sztuk. Arkusz zawiera 9 znaczków (3x3).

Na znaczku przedstawiono rysia euroazjatyckiego; w lewym górnym rogu znaczka umieszczono logotyp emisji Europa , w prawnym górnym rogu napis "Zwierzęta zagrożone wyginięciem" oraz łacińską nazwa przedstawionego gatunku ,,Lynx lynx", a w lewym dolnym rogu napis Polska oraz oznaczenie wartości 3,30 zł.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Bożydar Grozdew

Arkusik emisji "Europa" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


30 lat w służbie publicznej KSAP


W dniu 16 kwietnia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 30 lat w służbie publicznej KSAP.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono logotyp KSAP. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się tytuł emisji ,,30 lat w służbie publicznej KSAP", grafika nawiązująca do medalu wydanego przez KSAP z okazji 30-lecia szkoły oraz pełna nazwa uczelni.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


30. rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie


W dniu 16 kwietnia 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "30. rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 168.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków (3x4) w układzie tete-beche.Ze względu na niski nakład Sklep zastrzega sobie prawo ograniczenia zakupu do 5 sztuk arkuszy.

Na znaczku przedstawiono głowy byka oraz niedźwiedzia, na tle budynku Giełdy Papierów Wartościowych. Zwierzęta wybrane są ze względu na symbolikę sposobu ich ataku - byk atakując wyrzuca rogami w górę (wzrosty) natomiast niedźwiedź atakuje przyciskając do ziemi (spadki).
Na kopercie została zaprezentowana sala notowań Giełdy Papierów Wartościowych.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Jan Konarzewski

Arkusik emisji "30. rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Patroni Polski


W dniu 8 maja 2021 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Patroni Polski".

Na znaczku przedstawiono podobiznę Św. Stanisława ze Szczepanowa oraz roślinny motyw ozdobny z orłem w koronie; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: ,,ŚW. STANISŁAW ZE SZCZEPANOWA (1030-1079)". Na kopercie widok Sadzawki św. Stanisława z Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie (tzw. Bazylika na Skałce).

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 120 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Matka Boża Leżajska


W dniu 07 maja 2021 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Matka Boża Leżajska.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W polu znaczkowym znajduje się obraz Matki Bożej Leżajskiej (Pocieszenia), namalowany przed 1590 r. - dzieło ks. Erazma, kapłana z zakonu bożogrobców, pochodzącego z Leżajska. W części ilustracyjnej kartki przedstawiony został ołtarz z Kaplicy Matki Bożej Leżajskiej, z obrazem okrytym sukienką i w bogato zdobionych ramach z 1752 r., fundacji Marii z Sanguszków Potockiej. Na datowniku wizerunek Matki Bożej Leżańskiej w sukni. Kartka i datownik zostały zaakceptowane przez Sanktuarium i Ojców Bernardynów w Leżajsku, wnioskodawców emisji.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Agnieszka Sancewicz


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane