Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.05.2024 r. o godz. 8:00 rozpoczynamy sprzedaż następujących walorów filatelistycznych:

1. koperty FDC emisji "80. rocznica bitwy pod Monte Cassino"
2. znaczki emisji "Światowy Dzień Pszczół"
3. znaczki emisji "Europejskie Drzewo Roku 2024"

Sprzedaż kopert FDC emisji "Światowy Dzień Pszczół" oraz "Europejskie Drzewo Roku 2024" nastąpi w innym terminie o czym Państwa poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.KOLEKCJA POLSKIEGO KRYPTOZNACZKA 2.0 - W przestworzach


* Aktualizacja 24.04.2024 GODZ.12.45

Od 27 marca 2024 roku od godziny 8.00 w Filatelistycznym Sklepie Internetowym w zakładce ,,Kryptowalory" dostępna jest emisja ,,W przestworzach", która jest kolejną kolekcją główną Polskiego Kryptoznaczka, wydaniem 2.0.

Przedstawia surrealistyczne obrazy balonów autorstwa Andrzeja Gosika - cenionego malarza, ilustratora i autora akwarel. Na ich podstawie Roch Stefaniak zaprojektował cztery Kategorie Polskiego Kryptoznaczka 2.0, które są promocją polskiego malarstwa współczesnego. Obrazy balonów, wykorzystane w projekcie tradycyjnych znaczków pocztowych ( wydanych w 2023 roku) i Kryptoznaczków, to część dzieł pochodząca ze zbioru kilkudziesięciu prac artysty Andrzeja Gosika.

Temat balonów pojawił się również w piątej Kategorii Polskiego Kryptoznaczka NFT, który został zaprojektowany przez sztuczną inteligencję i pojawił się w czterech wariantach graficznych. Kryptowalory te były dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Poczty Polskiej, dedykowanej cyfrowym wydawnictwom: https://nft.poczta-polska.pl/.

Na cyfrową kolekcję Kryptoznaczka 2.0. ,,W przestworzach" składają się:

1) 4 kategorie Kryptoznaczków w poniższych cenach, nakładach:

- Kategoria 4 cena: 123,00 zł - nakład: 2 000 szt. - SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 61,50 zł - nakład: 3 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 2 cena: 30,80 zł - nakład: 5 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 1 cena: 18,50 zł - nakład: 7 000 szt. - DOSTĘPNE

2) 4 kategorie Kryptokopert ręcznie ostemplowanych Kryptostemplem w poniższych cenach, nakładach i limitach:

- Kategoria 4 cena: 159,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 89,79 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 2 cena: 49,20 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 1 cena: 36,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


3) Kryptofolder, który posiada token NFT z animacją, blok nieperforowany tradycyjnego wydania ,, W przestworzach" oraz cztery karty na polichlorku winylu nawiązujące graficznie do znaczków tej emisji.
Cena: 145,00 zł. Nakład: 2 000 szt. Limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


Dla ułatwienia i szybkiego zakupu wszystkich kategorii Kryptoznaczków od 1 do 4 jednocześnie, dostępne będą komplety w cenie 233,80 zł za 1 komplet- SPRZEDANE.


Komunikacja projektu Polskiego Kryptoznaczka prowadzona jest na:
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/, https://twitter.com/filatelistyka/ oraz https://www.facebook.com/FilatelistykaMojeHobby/.

Dla najbardziej zaangażowanej Społeczności Polskiego Kryptoznaczka przewidziane są promocje i preferencyjne warunki. Warto dołączyć i współtworzyć ten wyjątkowy projekt.


Kolekcja Kryptoznaczka 2.0
Kolekcja Kryptoznaczka 2.0


Księga Znaczków Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Znaczków Pocztowych 2022.

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2022. Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy

Cena: 689,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga znaczków pocztowych
Księga znaczków pocztowych


Księga Kartek Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Kartek Pocztowych 2022.

Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2022 roku.
Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga kartek
Księga kartek


Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.Europejskie Drzewo Roku 2024


W dniu 22 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,00 zł emisji "Europejskie Drzewo Roku 2024".

Na znaczku wykorzystano fotografię Bożeny Piotrowskiej przedstawiającą drzewo buk pospolity, który rośnie w Arboretum Wojsławice Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w Niemczy.

Na kopercie FDC fotografia drzewa wykonana przez Dawida Słowińskiego.

Europejskie Drzewo Roku to międzynarodowy konkurs odbywający się od 2011 roku.

Celem Konkursu Europejskie Drzewo Roku jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. W Konkursie Europejskie Drzewo Roku, w odróżnieniu od innych konkursów, decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. Szukamy drzew, które stały się integralną częścią społeczności.

Zwycięzcą tegorocznej edycji jest buk pospolity z Polski.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 2 000 000 szt., powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Światowy Dzień Pszczół


W dniu 20 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł, emisji "Światowy Dzień Pszczół".

Światowy Dzień Pszczół, obchodzony od 2018 r., został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich. Malejąca populacja wielu gatunków owadów zapylających - przede wszystkim pszczół - jest jednym z kluczowych dla bioróżnorodności problemów. Ponad 87 proc. gatunków roślin na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły. Powodem ich ginięcia jest nieprawidłowe i zbyt częste stosowanie środków ochrony roślin, wywołujące ich zatrucie.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową z wykorzystaniem rastra stochastycznego, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie:
125 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 5 znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Światowy Dzień Pszczół" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że znaczki z przywieszkami będą realizowane losowo.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


80. rocznica bitwy pod Monte Cassino


W dniu 18 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "80. rocznica bitwy pod Monte Cassino".

Na znaczku przedstawiono zdjęcie plutonowego Emila Czecha grającego hejnał Mariacki na gruzach klasztoru na Monte Cassino.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 120 000 sztuk.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan

Arkusiki emisji "80. rocznica bitwy pod Monte Cassino" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej


W dniu 09 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy w formie bloku o wartości 15,00 zł, emisji "20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej".

Sprzedaż rozpoczynamy 16 maja 2024 od godziny 8:00.

Na znaczku przedstawiono zdjęcie budynku Parlamentu Europejskiego na tle flag Polski i Unii Europejskiej. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w lewym górnym rogu oznaczenie wartości: 15 zł. W grafice bloku tytuł emisji "20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej" i zarys terytoriów państw tworzących Unię Europejską.
Emisji towarzyszy koperta FDC, w grafice której przedstawiono polskie barwy narodowe i fragment tła flagi Unii Europejskiej. Datownik tworzy grafika przedstawiająca flagę Polski.

9 maja obchodzony jest Dzień Europy, święto pokoju i jedności w Europie. Jest to upamiętnienie rocznicy wygłoszenia historycznej deklaracji Roberta Schumana uważanej za symboliczny początek powstania Unii Europejskiej.

Emisja jest wspólnym projektem Poczty Polskiej S.A. i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA i stanowi wkład obu spółek w uroczyste świętowanie roku obchodów 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 62,5 x 39,5 mm, w nakładzie 100 000 sztuk.

Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autorka projektu znaczka: Justyna Kopecka


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


230. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej


W dniu 30 kwietnia 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy w formie bloku o wartości 10,00 zł, emisji "230. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej".

Na znaczku przedstawiono fragment obrazu Jana Matejki ,,Kościuszko pod Racławicami" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Na kopercie przedstawiono fragment obrazu Michała Stachowicza "Przysięga Kościuszki na Rynku Krakowskim" znajdującego się w Pałacu Biskupim w Krakowie.

W datowniku - orzeł z chorągwi ofiarowanej Tadeuszowi Kościuszce przez miasto Kraków w dniu przysięgi na rynku krakowskim 24 marca 1794 roku.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym.
Format znaczka: 39,5 x 51 mm.
Format bloku: 121 x 63 mm.
Nakład bloku: 90.000 sztuk
Autor projektu znaczka: Paweł Myszka

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Wkrótce zostanie wydany kryptoznaczek "230. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej" w dwóch wersjach: perforowanej i nieperforowanej.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


W dniu 30 kwietnia 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Mjr Hieronim Dekutowski ,,Zapora"(1918-1949)
Rok 2024 jest rokiem 75. Rocznicy śmierci, po trwającym ponad rok brutalnym, komunistycznym śledztwie i wykonanym w dniu 7 marca 1949 roku wyrokiem - straceniem majora "Zapory" wraz z sześcioma podkomendnymi w katowni bezpieki na ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Na znaczku mamy wizerunek mjra Hieronima Dekutowskiego ps. ,,Zapora". Na kopercie widnieje bluza mundurowa mjr cc. Hieronima Dekutowskiego ,,Zapory" ze zbiorów Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Obok oddział partyzancki mjr cc. Hieronima Dekutowskiego ,,Zapory" w czasie rajdu po Rzeszowszczyźnie, las koło Dobrynina, lato 1946 r.

Na datowniku przedstawiono krzyż Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawislość".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 51 mm, w nakładzie 120.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Autor projektu znaczka: Jarosław Ochendzan

Arkusik emisji "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


1. Dywizja Pancerna - Odyseja Wolności


W dniu 30 kwietnia 2024 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "1. Dywizja Pancerna - Odyseja Wolności".

Na znaczku przedstawiono załogę na czołgu 1. Dywizji Pancernej w Szkocji. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: 1. Dywizja Pancerna - Odyseja Wolności, wzdłuż górnej krawędzi napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zŁ.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan.

Arkusik emisji "1. Dywizja Pancerna - Odyseja Wolności" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Przy zakupie waloru w formie znaczka, Sklep nie będzie realizował kombinacji.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi


W dniu 30 kwietnia 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie Włodzimierza Puchalskiego, wzdłuż dolnej krawędzi znajduje się napis: POLSKA, a w lewym górnym rogu oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki zamieszczono zdjęcia A. Marka Drążewskiego, Romana Dębskiego i Stefana Czyżewskiego, logotyp Wytwórni Filmów Oświatowych oraz grafikę taśmy filmowej, na której umieszczony został tytuł emisji ,,75 lat Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi".

W grafice datownika - szpula taśmy filmowej.

Emisja powstała we współpracy z wnioskodawcą - Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi. Wszystkie materiały archiwalne użyte w grafice pochodzą ze zbiorów WFO.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 3 500 sztuk.

Autor projektu kartki: Paweł Myszka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.Piękno Polski


W dniu 27 maja 2024 r. zostanie wprowadzonych do obiegu 6 znaczków pocztowych o wartości 4,90 zł każdy, emisji "Piękno Polski".

Na znaczkach przedstawiono piękno ziemi świętokrzyskiej:

- na pierwszym- Park Etnograficzny w Tokarni;

- na drugim - Panoramę Rzeki Nida;

- na trzecim- Panoramę Sandomierza;

- na czwartym - Kadzielnię w Kielcach;

- na piątym - Zamek Krzyżtopór;

- na szóstym - Zamek w Chęcinach.

Na trzech kopertach FDC umieszczono: Park Etnograficzny w Tokarni, Rezerwat Przyrody "Karczówka" z klasztorem pobernardyńskim oraz Góry Pieprzowe.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,5 mm, format bloku: 149 x 154 mm, w nakładzie 90.000 sztuk każdego znaczka. Blok zawiera 6 znaczków.

Autor projektu: Paweł Myszka


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Rośliny chronione


W dniu 27 maja 2024 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości właściwej do uiszczania opłaty za przesyłkę listową nierejestrowaną ekonomiczną w obrocie krajowym w formacie S i ekonomiczną kartkę pocztową w obrocie krajowym (4,90 zł) emisji "Rośliny chronione".

Na znaczku przedstawiono kwiat mikołajka nadmorskiego. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napisy: POLSKA i EKONOMICZNY S.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 8 000 000 szt., powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane