Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Album FDC
Lampa ultrafioletowa
Waga dla monet
Mikroskop cyfrowy

i wiele innych.
Komunikat.


Szanowni Państwo,

Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach (na stronie z klejem) mogą występować plamki oraz przebarwienia. Opisane powyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia). Przypominamy, że znaczki są produkowane głównie dla zaspokojenia potrzeb eksploatacyjnych oraz w drugiej kolejności potrzeb kolekcjonerskich. W związku z tym reklamacje dotyczące plamek oraz przebarwień od strony z klejem, nie będą przyjmowane. Jednakże, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz dbając o jakość produktów, Poczta Polska będzie starała się w przyszłości we współpracy z producentem wyeliminować zaistniałe zjawisko.Komunikat o emisji Zwierzęta małe i duże.


Szanowni Państwo
Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach emisji ,,Zwierzęta małe i duże" mogą występować (na stronie z klejem) punktowo odciski ,,oczu i nosków". Występowanie lub nie tego zjawiska na arkuszu zależy od umiejscowienia sektora w stosie i położenia poszczególnych znaczków względem belki dociskowej w urządzeniu krojącym. Opisane wyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia).Najnowsze emisje.Dinozaury


Dnia 25 listopada 2020 r. zostały wprowadzone do obiegu trzy znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł każdy emisji "Dinozaury".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono wygląd oraz szkielety dinozaurów odnalezionych i żyjących na terenach Polski:
1) na pierwszym - dilofozaura, dużego dinozaura drapieżnego, wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono nazwę emisji: DINOZAURY, a pod nią nazwę dinozaura: DILOFOZAUR,
2) na drugim - scelidozaura, dużego dinozaura roślinożernego, wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono nazwę emisji: DINOZAURY, a pod nią nazwą dinozaura: SCELIDOZAUR,
3) na trzecim - celofyza, małego dinozaura drapieżnego, wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono nazwę emisji: DINOZAURY, a pod nią nazwę dinozaura: CELOFYZ.

Konsultantem merytorycznym emisji był dr Gerard Gierliński z Polskiego Instytutu Geologicznego. Badacz i odkrywca tropów dinozaurów w Polsce. Autor książek i publikacji w prestiżowych czasopismach paleontologicznych.
Projekty były tworzone na podstawie opracowań i szkiców Pana Gierlińskiego.


Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 76,5 x 31,25 mm, w nakładzie 90 000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 6 szt. znaczków.

Z tej okazji zostały wydane trzy koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusik emisji "Dinozaury" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczki
Znaczki

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


100. rocznica relacji dyplomatycznych Polski i Brazylii


Dnia 19 listopada 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "100. rocznica relacji dyplomatycznych Polski i Brazylii".

Na znaczku przedstawiono opracowanie oficjalnego logo obchodów jubileuszu 100. rocznicy relacji dyplomatycznych autorstwa Alessandro Nogueira Bedy: liczbę ,,100", przeplataną barwami narodowymi Polski i Brazylii. Wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis ,,POLSKA" oraz oznaczenie wartości ,,4 ZŁ", a wzdłuż dolnej nazwę emisji ,,100. rocznica relacji dyplomatycznych Polski i Brazylii".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 135 000 sztuk. Arkusz zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Alessandro Nogueira Beda

Arkusik emisji "100. rocznica relacji dyplomatycznych Polski i Brazylii" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Boże Narodzenie


Dnia 16 listopada 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,00 zł emisji "Boże Narodzenie".

Na znaczku przedstawiono miniaturę inicjałową pochodzącą z ok.1500 r. ,,Mszału Olbrachtowego"- scena ,,Ofiarowania Pańskiego" ze zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości 8 zł , a wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis BOŻE NARODZENIE.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 25,5 mm x 31,25 mm , w nakładzie 1 000 000 sztuk. Arkusz zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Marszałkowie Sejmu II RP


W dniu 11 listopada 2020 roku, zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł emisji "Marszałkowie Sejmu II RP".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono wizerunki Marszałków Sejmu II Rzeczypospolitej:
na pierwszym-Macieja Rataja, Marszałka Sejmu RP I kadencji;
na drugim-Ignacego Daszyńskiego, Marszałka Sejmu RP II kadencji;
na trzecim-Kazimierza Świtalskiego, Marszałka Sejmu RP III kadencji;
na czwartym-Stanisława Cara, Marszałka Sejmu RP IV kadencji;
na piątym-Walerego Sławka, Marszałka Sejmu RP IV kadencji;
na szóstym-Wacława Makowskiego, Marszałka Sejmu RP V kadencji;
W lewym górnym rogu znaczków umieszczono oznaczenie wartości 3,30 ZŁ.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 120 000 sztuk każdego. Blok zawiera 6 znaczków + 3 przywieszki.

Z tej okazji zostaną wydane koperty FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Pal Teleki (1879-1941)


Dnia 10 listopada 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Pal Teleki (1879-1941).

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono postać Pála Telekiego na tle barw narodowych Węgier. Wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A. W części ilustracyjnej kartki umieszczono nazwę emisji PÁL TELEKI (1879-1941) oraz fotografię Pála Telekiego - twórcy węgierskiego skautingu - na zlocie harcerskim w Spale w 1935 r. Na kartce znajduje się również cytat w języku polskim i węgierskim oraz kod QR, zawierający notę biograficzną tej postaci.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


75. rocznica Tragedii Górnośląskiej


Dnia 6 listopada 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "75. rocznica Tragedii Górnośląskiej".

Na znaczku, przedstawiono lokomotywę z wagonami towarowymi na torach kolejowych, z prawej strony fragment kopalni na Śląsku oraz Donbas; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono napis 75. ROCZNICA TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ, a wzdłuż dolnej - napis Polska i oznaczenie wartości 3,30 zł.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 43 mm x 31,25 mm, w nakładzie 120 000 sztuk. Arkusz zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Adam Kultys


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


40-lecie Niezależnego Zrzeszenia Studentów


Dnia 30 października 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,70 zł emisji "40-lecie Niezależnego Zrzeszenia Studentów".

Na znaczku przedstawiono zdjęcie indeksu studenckiego oraz fragment postaci z charakterystyczną biało-czerwoną opaską na ramieniu z napisem NZS.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 1 000 000 sztuk. Arkusz zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Jacek Konarzewski


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


100 lat polskiego szkolnictwa morskiego 1920-2020


Dnia 30 października 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 lat polskiego szkolnictwa morskiego 1920-2020.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zdjęcie Kazimierza Porębskiego. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: WICEADMIRAŁ KAZIMIERZ PORĘBSKI oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się grafika przedstawiająca Żaglowiec STS Lwów z 1920 r

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


80. rocznica bitwy o Anglię


W dniu 28 października 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,70 zł, emisji "80. rocznica bitwy o Anglię".

Na znaczku przedstawiono rekonstrukcję brytyjskiego samolotu myśliwskiego Hawker Hurricane Mk1 o numerze bocznym P3700, który brał udział w bitwie o Anglię w 303 Dywizjonie Myśliwskim Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii.
W prawym dolnym rogu znaczka umieszczono napisy: POLSKA oraz 80. ROCZNICA BITWY O ANGLIĘ, a w lewym dolnym rogu - oznaczenie wartości 8,70 ZŁ.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, format bloku: 90 x 70 mm, w nakładzie 90.000 szt.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Armia Andersa - Szlak Nadziei


W dniu 28 października 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

Na znaczku przedstawiono postać gen. Władysława Andersa oraz poniżej defiladę żołnierzy. W lewym górnym rogu znajduje się logo Fundacji Wspólnota Andersa ,,WA". Wzdłuż górnej części znaczka umieszczono napisy: POLSKA i ARMIA ANDERSA - SZLAK NADZIEI oraz oznaczenie wartości 4 ZŁ.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków (tete-beche).

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.

Arkusik emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Polskie ptaki


W dniu 30 listopada 2020 roku zostaną wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł każdy emisji "Polskie ptaki".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono następujące ptaki brodzące:
1. bociana białego Ciconia ciconia; na przywieszce dwa bociany białe stojące na gnieździe
2. bociana czarnego Ciconia nigra; na przywieszce bocian czarny z rozpostartymi skrzydłami
3. czaplę białą Ardea alba; na przywieszce czapla biała wzbijająca się do lotu
4. czaplę siwą Aredea cinerea; na przywieszce czapla siwa w locie

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 100 000 szt. każdego. Blok zawiera 4 znaczki i 4 przywieszki .

Z tej okazji zostaną wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane