Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości numizmatyczne w sklepie internetowym:

Banknoty pamiątkowe


Banknot pamiątkowy
Banknot pamiątkowy


Polska w kosmosie - KRYPTOZNACZKI


PIERWSZE POLSKIE KRYPTOZNACZKI EMISJI "POLSKA W KOSMOSIE"
HISTORYCZNE WYDANIE POCZTY POLSKIEJOd 7.02.2023 r. w ofercie Filatelistycznego Sklepu Internetowego dostępne są 4 Kategorie Pierwszego Polskiego Kryptoznaczka emisji "Polska w Kosmosie".

Kategoria 4 jest dostępna jedynie w ofercie Filatelistycznego Sklepu Internetowego, pozostałe Kategorie również w placówkach z rozszerzoną ofertą filatelistyczną.

Kryptoznaczek jest to tradycyjny znak opłaty pocztowej, do którego dołączona jest etykieta z adresem publicznym oraz kluczem prywatnym portfela papierowego, w którym znajduje się Token NFT, który można uaktywnić na stronie https://nft.poczta-polska.pl/.


Poczta Polska wydała 4 kategorie Kryptoznaczków, o zróżnicowanych grafikach, nawiązujących do wydania tradycyjnego emisji "Polska w kosmosie", z grudnia 2022 roku, oraz o różnych nakładach, uszlachetnieniach druku i cenach. Każdy egzemplarz jest sprzedawany w zamkniętej kopercie, w której znajduje się - ulotka informacyjna o emisji oraz folderek z właściwym Kryptoznaczkiem.

Więcej o projekcie Kryptoznaczka na https://nft.poczta-polska.pl/ - tam też opublikowaliśmy poradnik, który pomoże Wam jak zaimportować Token do portfela cyfrowego i rozpocząć wirtualną kolekcję. Dzięki Kryptoznaczkowi tradycyjna filatelistyka, związana ze zbieraniem znaczków pocztowych, staje się możliwa również online na blockchainie, zmieniając tokeny NFT w cyfrowe egzemplarze kolekcjonerskie. Wersję tradycyjną Kryptoznaczka kolekcjoner może przechowywać w klaserze, a wersję cyfrową w kryptoklaserze na https://nft.poczta-polska.pl/.

W kryptoklaserach można również kolekcjonować Kryptoznaczki z innych krajów. Wydanie Kryptoznaczków stało się też doskonałą formą promocji tradycyjnej filatelistyki, o której wielu już zapomniało, a która jest jednym z najciekawszych hobby. Otwieramy się więc na nowych Klientów, osoby korzystające z nowinek technologicznych, otwartych, mogących poszukiwać nowych zainteresowań. Warto też podkreślić, że wśród kolekcji Poczty Polskiej znajduje się znaczek w wersji cyfrowej - bez wersji fizycznej, tzw. Kategoria 5 Polskiego Kryptoznaczka. Rozwiązanie, które wdrożyliśmy pozwoli na możliwość zakupu walorów cyfrowych w kryptowalutach i bezpośrednio na sieci blockchain.

Sprzedaż Kryptoznaczków odbywa się od dnia 7.02.2023r. na stronie https://filatelistyka.poczta-polska.pl/ (Kategorie1-4 wersja fizyczna + NFT), oraz od dnia 14.02.2023r. w placówkach pocztowych z rozszerzoną ofertą filatelistyczną (Kategoria 1-3), od dnia 6.02.2023r. na stronie https://nft.poczta-polska.pl/ Kategoria K-5 (tylko NFT).

Zespół Kryptoznaczka jest dostępny dla Klientów na Serwerze Kryptoznaczka na komunikatorze Discord.
Będziemy też udzielać informacji mailowo: biuro.filatelistyka@poczta-polska.pl
Prowadzimy również Twittera dedykowanego filatelistyce cyfrowej i tradycyjnej.
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/
https://twitter.com/filatelistyka/

Opis i ceny poszczególnych Kategorii:


KATEGORIA 1
EARTHCARE
Kolorystyka: 4+0 CMYK + InkJet (personalizacja)
Nakład: 100 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 18,50 zł

KATEGORIA 2
BRITE
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + InkJet (personalizacja)
Nakład: 50 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 30,80 zł

KATEGORIA 3
PROBA-3
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + farba UV + InkJet (personalizacja)
Nakład: 20 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 61,50 zł

KATEGORIA 4
OPS-SAT
Kolorystyka: 4+0 CMYK + farba metaliczna + farba UV + mikrotekst w farbie widocznej + InkJet (personalizacja)
Nakład: 5 000 szt.
Nominał znaczka: 3,90 zł
Cena folderu: 123,00 zł


Kryptoznaczki
Kryptoznaczki

Kryptoznaczki
Kryptoznaczki

Kryptoznaczek K-1
Kryptoznaczek K-1

Kryptoznaczek K-2
Kryptoznaczek K-2

Kryptoznaczek K-3
Kryptoznaczek K-3

Kryptoznaczek K-4
Kryptoznaczek K-4


Księga Znaczków Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2021".

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2021 oraz specjalną wkładkę z kolorową próbą stalorytu znaczka "100. rocznica urodzin Czesława Słani". Wkładka dostępna wyłącznie w tych 300 egzemplarzach.
Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy
Cena: 615 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Księga Kartek Pocztowych 2021


Od 13 czerwca 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym jest dostępna w sprzedaży druga już w kolekcji Poczty Polskiej S.A. ,,Księga Kartek Pocztowych 2021".
Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2021 roku.

Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2021" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2021 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.
Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.250. rocznica rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego


W dniu 27 maja 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 250. rocznica rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W części ilustracyjnej kartki przedstawiono współczesne zdjęcie Kanału Bydgoskiego wykonane z lotu ptaka oraz umieszczono nazwę emisji "250. rocznica rozpoczęcia budowy Kanału Bydgoskiego".
W polu znaku opłaty pocztowej zamieszczono grafikę przedstawiającą Fryderyka II przyglądającego się budowie Kanału Bydgoskiego. W lewym górnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: A. Poniżej pola znaku opłaty pocztowej - mapa kanału.
W grafice datownika mechanizm podnoszenia klapy w dolnych wrotach śluzy V na Starym Kanale Bydgoskim.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Waldemar Kawiński

Kartka została zaprojektowana we współpracy Muzeum Kanału Bydgoskiego.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polskie Karpaty Wschodnie


W dniu 23 maja 2023 r. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 4,00 zł każdy, emisji "Polskie Karpaty Wschodnie".

Na znaczkach przedstawiono:
na pierwszym - Ciemiernika czerwonawego - gatunek rośliny należący do rodziny jaskrowatych, występującej w Karpatach;
na drugim - pejzaż górski pokrytych mgłą Karpat.
W lewym dolnym rogu znaczków umieszczono oznaczenie ich wartości: 4 zł oraz napis: POLSKA, a powyżej nazwę emisji: POLSKIE KARPATY WSCHODNIE.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 51 x 39,5 mm, w nakładzie po 120 000 sztuk każdego znaczka.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz

Arkusiki emisji "Polskie Karpaty Wschodnie" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczki
Znaczki

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100-lecie powołania Instytutu Badań Najnowszej Historii Polski


W dniu 11 maja 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie powołania Instytutu Badań Najnowszej Historii Polski.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek Józefa Piłsudskiego w mundurze, a wzdłuż lewej krawędzi napis: Polska i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono fragment plakatu propagandowego z Józefem Piłsudskim autorstwa Władysława Skoczylasa z 1920 roku.. W dolnej części kartki umieszczono nazwę emisji ,,100-lecie powołania Instytutu Badań Najnowszej Historii Polski" oraz logo Instytutu.
Kartka wchodzi do obiegu 11 maja 2023 r

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego


W dniu 10 maja 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł, emisji "100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego".

Na znaczku przedstawiono wizerunek jelenia szlachetnego, króla polskich lasów w jego naturalnym środowisku. Wzdłuż dolnego brzegu umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: 3,90 zł, a wzdłuż górnego brzegu nazwę emisji ,,100-LECIE POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 135 000 sztuk,

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz

Arkusik emisji "100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Święci i błogosławieni


W dniu 2 maja 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Święci i błogosławieni.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

na nadrukowanym znaku opłaty pocztowej umieszczono obraz nieznanego malarza ,,Święty Zygmunt, król i męczennik", będący w zbiorach Muzeum Diecezjalnego w Płocku, natomiast w części ilustracyjnej kartki, z lewej strony przedstawiono Relikwiarz hermowy świętego Zygmunta, z połowy XIV wieku, a z prawej - widok na Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


45. rocznica powstania Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach


W dniu 28 kwietnia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 45. rocznica powstania Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie Kazimierza Świtonia - jednego z założycieli Wolnych Związków Zawodowych Górnego Śląska, a wzdłuż lewego brzegu napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono zdjęcie przedmiotów zarekwirowanych podczas rewizji na tle barw biało-czerwonych i deklaracji założycielskiej związku zawodowego, a w górnej części napis: 45. rocznica powstania Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Piękno Polski


W dniu 28 kwietnia 2023 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł emisji "Piękno Polski".

Na znaczkach przedstawiono skarby Lubelszczyzny:
na pierwszym - Bazylikę kolegiacką Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie, w lewym dolnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu napis: Chełm;
na drugim - Panoramę Rynku w Zamościu, w lewym dolnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu napis: Zamość;
na trzecim - Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Hrubieszowie, w lewym dolnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu napis: Hrubieszów;
na czwartym - koniki polskie z Roztocza, w lewym dolnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu napis: Roztocze;
na piątym - Kościół św. Ducha w Kodniu - dawną, gotycką cerkiew zamkową Sapiehów, w lewym dolnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu napis: Kodeń;
na szóstym - Synagogę z XVII wieku w Szczebrzeszynie, w lewym dolnym rogu umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu napis: Szczebrzeszyn.
W lewym dolnym rogu znaczków umieszczono oznaczenie ich wartości 3,90 zł, polskie barwy narodowe oraz nazwę emisji: PIĘKNO POLSKI.

Na 3 kopertach FDC umieszczono widoki z terenów Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz biało-czerwony kontur Polski z zaznaczoną lokalizacją Lubelszczyzny.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51mm x 39,5 mm, format bloku: 149 x 154 mm, w nakładzie 540.000 sztuk łącznie. Blok zawiera 6 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane 3 koperty FDC

autor projektu: Paweł Myszka


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Polskie Porty Lotnicze


W dniu 27 kwietnia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Polskie Porty Lotnicze.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego Warszawa-Radom, a jego prawej, górnej części napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono zdjęcia terminalu pasażerskiego Portu Lotniczy Warszawa-Radom na zewnątrz i wewnątrz, a w części dolnej kartki logo lotniska i napis: POLSKIE PORTY LOTNICZE.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Poczta Polska S.A.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.Sztuka sakralna


W dniu 29 maja 2023 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Sztuka sakralna.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono widok Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie, a w dolnej części napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono widok ołtarza głównego w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jacek Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100. rocznica posługi przyszłego papieża Pawła VI w Nuncjaturze w Polsce


W dniu 29 maja 2023 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "100. rocznica posługi przyszłego papieża Pawła VI w Nuncjaturze w Polsce".

Na znaczku przedstawiono fotografię księdza G.Montiniego z 1923 roku, przyszłego papieża Pawła VI, na tle barw i godła państwa watykańskiego, wzdłuż lewej krawędzi umieszczono nazwę emisji, a wzdłuż dolnej krawędzi godło Polski oraz napis Polska i oznaczenie wartości: 4 ZŁ. Na kopercie FDC umieszczono wizerunek kanonizacyjny papieża Pawła VI z ceremonii kanonizacji w Rzymie w dniu 14.10.2018 roku dokonanej przez papieża Franciszka ( fot.Grzegorz Gałązka).

Wydanie poświęcone 100.rocznicy posługi przyszłego papieża Pawła VI w Nuncjaturze w Polsce powstało na wniosek i przy ścisłej współpracy z Nuncjaturą Apostolską w Polsce.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25, w nakładzie 120 000 sztuk.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Paweł Myszka

Arkusiki emisji "100. rocznica posługi przyszłego papieża Pawła VI w Nuncjaturze w Polsce" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

FDC
FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane