Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat o emisji Armia Andersa - Szlak Nadziei


Szanowni Klienci


Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie emisją Armia Andersa - Szlak Nadziei oraz w trosce o umożliwienie zakupu klientom indywidualnym, ustawiliśmy limit sprzedaży na 5 arkusików tej emisji na jedno zamówienie.
Walor ten będzie można nabyć także w stacjonarnych sklepach filatelistycznych Poczty Polskiej oraz wytypowanych UP z rozszerzoną ofertą filatelistyczną.

Za utrudnienia przepraszamy.Komunikat.


Szanowni Państwo,

Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach (na stronie z klejem) mogą występować plamki oraz przebarwienia. Opisane powyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia). Przypominamy, że znaczki są produkowane głównie dla zaspokojenia potrzeb eksploatacyjnych oraz w drugiej kolejności potrzeb kolekcjonerskich. W związku z tym reklamacje dotyczące plamek oraz przebarwień od strony z klejem, nie będą przyjmowane. Jednakże, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz dbając o jakość produktów, Poczta Polska będzie starała się w przyszłości we współpracy z producentem wyeliminować zaistniałe zjawisko.Komunikat o emisji Zwierzęta małe i duże.


Szanowni Państwo
Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach emisji ,,Zwierzęta małe i duże" mogą występować (na stronie z klejem) punktowo odciski ,,oczu i nosków". Występowanie lub nie tego zjawiska na arkuszu zależy od umiejscowienia sektora w stosie i położenia poszczególnych znaczków względem belki dociskowej w urządzeniu krojącym. Opisane wyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia).Najnowsze emisje.40-lecie Niezależnego Zrzeszenia Studentów


Dnia 30 października 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,70 zł emisji "40-lecie Niezależnego Zrzeszenia Studentów".

Na znaczku przedstawiono zdjęcie indeksu studenckiego oraz fragment postaci z charakterystyczną biało-czerwoną opaską na ramieniu z napisem NZS.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 1 000 000 sztuk. Arkusz zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Jacek Konarzewski


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


100 lat polskiego szkolnictwa morskiego 1920-2020


Dnia 30 października 2020 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 lat polskiego szkolnictwa morskiego 1920-2020.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zdjęcie Kazimierza Porębskiego. W lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis: POLSKA, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: WICEADMIRAŁ KAZIMIERZ PORĘBSKI oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się grafika przedstawiająca Żaglowiec STS Lwów z 1920 r

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


80. rocznica bitwy o Anglię


W dniu 28 października 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,70 zł, emisji "80. rocznica bitwy o Anglię".

Na znaczku przedstawiono rekonstrukcję brytyjskiego samolotu myśliwskiego Hawker Hurricane Mk1 o numerze bocznym P3700, który brał udział w bitwie o Anglię w 303 Dywizjonie Myśliwskim Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii.
W prawym dolnym rogu znaczka umieszczono napisy: POLSKA oraz 80. ROCZNICA BITWY O ANGLIĘ, a w lewym dolnym rogu - oznaczenie wartości 8,70 ZŁ.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, format bloku: 90 x 70 mm, w nakładzie 90.000 szt.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Armia Andersa - Szlak Nadziei


W dniu 28 października 2020 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

Na znaczku przedstawiono postać gen. Władysława Andersa oraz poniżej defiladę żołnierzy. W lewym górnym rogu znajduje się logo Fundacji Wspólnota Andersa ,,WA". Wzdłuż górnej części znaczka umieszczono napisy: POLSKA i ARMIA ANDERSA - SZLAK NADZIEI oraz oznaczenie wartości 4 ZŁ.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków (tete-beche).

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.

Arkusik emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


75. rocznica powstania ONZ


Dnia 24 października 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "75. rocznica powstania ONZ".

Na znaczku przedstawiono kulę ziemską i białego gołębia z gałązką laurową w dziobie. W dolnej części znaczka umieszczono logo obchodów 75. rocznicy powstania ONZ.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 120 000 sztuk. Arkusz zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Jan Konarzewski


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


150 lat Muzeum Polskiego w Rapperswilu


Dnia 23 października 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "150 lat Muzeum Polskiego w Rapperswilu".

Na znaczku przedstawiono Kolumnę Barską - pomnik w kształcie kolumny z orłem na szczycie, który powstał z inicjatywy Władysława Platera, założyciela Muzeum Polskiego w Rapperswilu.
Na kopercie FDC oraz datowniku przedstawiony został Zamek w Rapperswilu, w Szwajcarii - siedziba Muzeum Polskiego od 1870 roku.


Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 135 000 sztuk. Arkusz zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.

Arkusik emisji "150 lat Muzeum Polskiego w Rapperswilu" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II


W dniu 16 października 2020 roku, w ramach emisji wspólnej z Pocztą Watykanu, został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II".

Na znaczku przedstawiono wizerunek Świętego Jana Pawła II w aureoli, na tle elementu zdobniczego - fragmentu haftu siostry Łucji dos Santos. Przywieszka do znaczka, w której w lewym dolnym rogu widnieje napis 100, wpisany w herb papieski - dwa klucze, występuje w trzech wersjach graficznych i przedstawia kolejno:
1) pierwsza - Karola Wojtyłę z Mamą;
2) druga - Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski i Kardynała Karola Wojtyłę;
3) trzecia - papieża Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Rzymie.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 210 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 6 znaczków + 6 przywieszek.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sobczyńska

Arkusik emisji "100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju


Dnia 13 października 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju ".

Na znaczku przedstawiono rzeźbę znajdująca nad ołtarzem w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie.
W lewym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie ich wartości: 3,30 ZŁ i napis: POLSKA oraz ,,M. Dabrowska", a w prawym dolnym rogu - napis: 12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju oraz ,,Gwiazda Niepokalanej - Drapikowski Studio".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 180 000 sztuk. Arkusz zawiera 12 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska

Arkusik emisji "12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Motyle


W dniu 8 października br. roku zostały wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 3,30 zł emisji "Motyle".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono motyle z Ameryki Południowej i Środkowej:
1) na pierwszym - motyla Ameryki Środkowej, Danaus plexippus, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę motyla: Danaus plexippus, a wzdłuż górnej krawędzi nazwę emisji: Motyle,
2) na drugim - motyla Ameryki Południowej, Agrias narcissus, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę motyla: Agrias narcissus, a wzdłuż górnej krawędzi nazwę emisji: Motyle,
3) na trzecim - motyla Ameryki Południowej, Morpho helene, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę motyla: Morpho helene, a wzdłuż górnej krawędzi nazwę emisji: Motyle,
4) na czwartym - motyla Ameryki Południowej, Morpho portis, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę motyla: Morpho portis, a wzdłuż górnej krawędzi nazwę emisji: Motyle.
W prawym dolnym rogu znaczków wymienionych w ust. 2 umieszczono napis: POLSKA, a w lewym górnym rogu oznaczenie ich wartości 3,30 ZŁ.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w nakładzie 168 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane 4 koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusik emisji "Motyle" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Kolegiata Stargard - Klejnot Pomorza Zachodniego


Dnia 07 października 2020 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Kolegiata Stargard - Klejnot Pomorza Zachodniego".

Na znaczku przedstawiono fragment zdjęcia ukazujący część ołtarza, filary boczne oraz część sklepienia Kolegiaty NMP Królowej Świata w Stargardzie. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis ,,POLSKA" oraz oznaczenie wartości ,,4 zł", a także napis ,,Kolegiata Stargard - Klejnot Pomorza Zachodniego"

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka: 25,5 mm x 31,25 mm, w nakładzie 4 000 000 sztuk. Arkusz zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane