Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Księga Znaczków Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Znaczków Pocztowych 2022.

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2022. Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy

Cena: 689,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga znaczków pocztowych
Księga znaczków pocztowych


Księga Kartek Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Kartek Pocztowych 2022.

Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2022 roku.
Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga kartek
Księga kartek


Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.100 lat Polskiego Towarzystwa Teologicznego


W dniu 23 lutego 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 lat Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie fragmentu relikwiarza w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie przedstawiające postać modlącego się świętego Jana Kantego, patrona Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Wzdłuż lewej krawędzi znaczka znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu znaczka oznaczenie wartości: A. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono rozłożoną Księgę Biblii, a na niej położony różaniec. Poniżej z lewej strony kartki oficjalny logotyp obchodów roku jubileuszowego Polskiego Towarzystwa Teologicznego, a pod nim tytuł emisji: ,,100 lat Polskiego Towarzystwa Teologicznego".
W grafice datownika - stylizowane na datownik jubileuszowe logo Polskiego Towarzystwa Teologicznego z datą wprowadzenia do obiegu 23.02.2024 Kraków 1
Emisja powstała we współpracy z wnioskodawcą - Polskim Towarzystwem Teologicznym.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 3 500 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Motyle


W dniu 21 lutego 2024 roku zostały wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł emisji "Motyle".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono motyle z Azji, Ameryki Południowej i Australii:
- na pierwszym - Attacus atlas; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł, a w środkowej części znaczka umieszczono nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla: Attacus atlas;
- na drugim - Zaretis itys; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 3,90 zł i napis: POLSKA, a poniżej umieszczono nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla: Zaretis itys;
- na trzecim - Kallima inachos; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł, a poniżej nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla: Kallima inachos;
- na czwartym - Ornithoptera priamus; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł, a poniżej nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla Ornithoptera priamus.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w nakładzie 144 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 znaczków.

Z tej okazji zostaną wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusik emisji "Motyle" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Polskie obserwatoria astronomiczne


W dniu 19 lutego 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Polskie obserwatoria astronomiczne.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie obserwatorium astronomicznego w Truszczynach, w lewym górnym rogu znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono zdjęcie budynku obserwatorium astronomicznego w Truszczynach na tle którego znajdują: Wielki Wóz, Lutnia i Orion (gwiazdozbiory te widoczne są z obserwatorium w Truszczynach o różnych porach roku), w lewym dolnym rogu znajduje się zdjęcie pomnika Mikołaja Kopernika, a w górnej krawędzi kartki widnieje schemat układu słonecznego oraz napis: POLSKIE OBSERWATORIA ASTRONOMICZNE, Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Paweł Myszka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Ptaki polskich parków


W dniu 16 lutego 2024 r. zostały wprowadzone do obiegu cztery znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł emisji "Ptaki polskich parków".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową + raster stochastyczny , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,50 mm, w nakładzie 112.000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 8 znaczków.

Na znaczkach przedstawiono ptaki występujące w polskich parkach: dzięcioła dużego, strzyżyka, dzwońca i pierwiosnka.
W lewym dolnym rogu znaczków umieszczono napis: Ptaki polskich parków, wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA, w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: 3,90 zł.
Emisji towarzyszą dwie koperty FDC - na pierwszej na znaczkach zaprezentowano pierwiosnka i dzwońca, na drugiej dzięcioła i strzyżyka.
W grafice datownika - gałązka owocującego krzewu - naturalne pożywienie ptaków.

Konsultantem merytorycznym emisji "Ptaki polskich parków" jest Pan dr Andrzej Kruszewicz, wybitny polski ornitolog i dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Zdjęcia wykorzystane w grafice znaczków są autorstwa Pana Macieja Zdziarskiego, dziennikarza, fotografa, autora m.in. książki "Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia".

Emisja "Ptaki polskich parków" ukazuje się od roku 2022 - jest to jej trzecia odsłona.

Z tej okazji zostały wydane 2 koperty FDC

Arkusik emisji "Ptaki polskich parków" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Arkusik
Arkusik

Seria
Seria

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Chińskie znaki zodiaku


W dniu 14 lutego 2024 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Chińskie znaki zodiaku".

Na znaczku przedstawiono wizerunek głowy smoka osadzonej na szyi pokrytej łuską. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: ,,Polska" z lewej strony nad napisem umieszczono napis ,,Rok smoka", a z prawej strony obok napisu oznaczenie wartości: 3,90 zł. Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono tytuł emisji ,,Chińskie znaki zodiaku".

Projekt znaczka jest kreacją własną artysty plastyka Andrzeja Gosika.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w tym koło o średnicy 40 mm, w nakładzie 128 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 8 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Chińskie znaki zodiaku" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100-lecie Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza


W dniu 10 lutego 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie ikony Boskiego Mistrza, napisanej przez Siostrę M. Gesualdę PDDM, znajdującej się w prezbiterium ołtarza kaplicy Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie. W prawym górnym roku znaczka znajduje się oznaczenie wartości: A, a po prawej stronie w pionie napis: POLSKA. Pod znaczkiem znajduje się podpis ikona Boskiego Mistrza napisana przez Siostrę M. Gesualdę PDDM, prezbiterium kaplicy Sióstr w Warszawie ul. Żytnia 11
W części ilustracyjnej kartki w centralnej części widnieje zdjęcie pierwszej Uczennicy Boskiego Mistrza Siostry Matki Scholastyki Urszuli Rivata , w lewym górnym rogu napis umieszczony w prezbiterium kaplicy sióstr w Warszawie. w brzmieniu: ,,nie bójcie się ja jestem z Wami, stąd chcę oświecać, trwajcie w ciągłym nawracaniu". Poniżej znajduje się zdjęcie monstrancji, przed którą Siostry prowadzą wieczystą adorację, logo Zgromadzenia i tytuł emisji ,,100-lecie Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza 10.02.2024."
W grafice datownika - logo Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza oraz napis 100-lecie Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza 10.02.2024 Warszawa 1
Emisja powstała we współpracy z wnioskodawcą - Prowincją Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza (PDDM)

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 4 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Kocham Cię


W dniu 7 lutego 2024 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,60 zł emisji "Kocham Cię".

Na znaczku przedstawiono serce złożone według sztuki składania papieru - origami. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono nazwę emisji ,,Kocham Cię" oraz napis: POLSKA i EKONOMICZNY M, co odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego właściwego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym w formacie M.

Na kopercie pierwszego dnia obiegu FDC i na datowniku również przedstawiono serce złożone według sztuki składania papieru - origami.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 2 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Danuta Szaflarska (1915-2017)


W dniu 06 lutego 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Danuta Szaflarska (1915-2017).

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie Danuty Szaflarskiej, w lewym dolnym rogu znajduje się napis: POLSKA, a w lewym górnym oznaczenie oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki umieszczono kadr z filmu "Skarb" z 1948 roku, z Danutą Szaflarską w roli głównej.

Na datowniku umieszczono znak graficzny w formie gwiazdy.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Joanna Fleszar-Haspert


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


100. rocznica reformy walutowej Władysława Grabskiego


W dniu 30 stycznia 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "100. rocznica reformy walutowej Władysława Grabskiego".

Na znaczku przedstawiono wizerunek popiersia Władysława Grabskiego i awersu monety o nominale 1 złoty wprowadzonej reformą walutową w 1924 roku.

W prawym dolnym rogu znaczka umieszczono napis: Polska i tytuł emisji ,,100. Rocznica reformy Walutowej Władysława Grabskiego", a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: 3,90 zł.

Emisja powstała na wnioski kilku wnioskodawców:
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Centrum Informacyjne Rządu, Wydziału Komunikacji Społecznej, Ministra Kultury Narodowej i Sportu prof. Piotra Glińskiego, Instytutu Pamięci Narodowej, Narodowego Centrum Kultury, Wojskowego Biura Historycznego oraz kilku osób prywatnych.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 51 x 31,25 mm, w nakładzie 128 000 sztuk. Arkusz zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan

Arkusik emisji "100. rocznica reformy walutowej Władysława Grabskiego" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane