Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Pinceta
Klaser do monet
Waga dla monet
Ząbkomierz

i wiele innych.
Komunikat o emisji Zwierzęta małe i duże.


Szanowni Państwo
Biuro Filatelistyki informuje, że na znaczkach emisji ,,Zwierzęta małe i duże" mogą występować (na stronie z klejem) punktowo odciski ,,oczu i nosków". Występowanie lub nie tego zjawiska na arkuszu zależy od umiejscowienia sektora w stosie i położenia poszczególnych znaczków względem belki dociskowej w urządzeniu krojącym. Opisane wyżej zjawisko w żaden sposób nie wpływa ani na walory estetyczne strony zadrukowanej, ani na właściwości użytkowe znaczków (np. siła klejenia).Najnowsze emisje.Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


W dniu 01 marca 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30 zł emisji "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 51 mm, w nakładzie 168.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Na znaczku przedstawiono postać Łukasza Cieplińskiego pseudonim "Pług", po promocji oficerskiej, zdjęcie z 36r. w tle krzyż Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", którego był członkiem i prezesem. W 2021 roku przypada Jego 70 rocznica stracenia, dokładnie 1 marca.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.
Na kopercie widnieje ppor. Łukasz Ciepliński jako dowódca kompanii przeciwpancernej 62. Pułku Piechoty.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska

Arkusik emisji "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Kazimierz Górski


W dniu 26 lutego 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,00 zł emisji "Kazimierz Górski".

Na znaczku przedstawiono wizerunek Kazimierza Górskiego; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis POLSKA i oznaczenie wartości 4 zł, natomiast wzdłuż lewej krawędzi - napis KAZIMIERZ GÓRSKI.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 1 000 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Chińskie znaki zodiaku


W dniu 26 lutego 2021 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,30zł emisji "Chińskie znaki zodiaku".

Na znaczku przedstawiono bawoła; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis ,,POLSKA", w lewej jego części oznaczenie wartości ,,3,30 ZŁ" oraz napis ,,Rok bawołu", a wzdłuż górnej krawędzi - nazwę emisji ,,Chińskie znaki zodiaku".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w tym koło o średnicy 40 mm, w nakładzie 144 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 8 sztuk znaczków i jest niestandardowy i ma wymiar: 221 x 141mm.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Chińskie znaki zodiaku" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie


W dniu 22 lutego 2021 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 11,50 zł, emisji "90. rocznica objawień Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie".

Na znaczku umieszczono obraz przedstawiający św. Faustynę i św. Jana Pawła II, autorstwa Barbary Strzymińskiej-Zdanewicz, natomiast na dwóch przywieszkach przedstawiono obrazy Jezusa Miłosiernego:
- z lewej strony - obraz autorstwa Eugeniusza Kazimirowskiego z 1934 r., znajdujący się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, na Litwie; jest to jedyny obraz namalowany w obecności i wg wskazówek siostry Faustyny;
- z prawej strony - obraz autorstwa Adolfa Hyły z 1944 r., znajdujący się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach; namalowany na podstawie zapisków w ,,Dzienniczku" siostry Faustyny.

W grafice koperty FDC wykorzystano fotografię wnętrza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie - Księża Pallotyni ,,Dolina Miłosierdzia", natomiast w grafice datownika - logotyp Doliny Miłosierdzia.


Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 54 mm , format bloku: 158 x 104 mm , w nakładzie 100.000 szt.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Sztuka sakralna


W dniu 16 lutego 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Sztuka sakralna.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono zdjęcie Pomnika X-lecia odzyskania niepodległości z Cegłowa. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajduje się tytuł emisji ,,Sztuka sakralna" oraz fragment ołtarza z kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła z widocznymi rzeźbami stanowiącymi ,,Tryptyk Cegłowski" autorstwa Lazarusa Gertnera

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jacek Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wielkanoc


W dniu 19 lutego 2021 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,00 zł emisji "Wielkanoc".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,50 mm x 31,25 mm, w nakładzie 2 000 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Na znaczku przedstawiono pisankę podhalańską. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napisy: Polska i WIELKANOC oraz oznaczenie wartości: 8 zł, a wzdłuż lewej krawędzi napis: pisanka podhalańska.
Na kopercie Zespół Ludowy "Białodunajcanie" w scenie z lanego poniedziałku, w gwarze góralskiej "polewacka".

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


30. rocznica utworzenia Grupy Wyszehradzkiej


W dniu 15 lutego 2021 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,00 zł emisji "30. rocznica utworzenia Grupy Wyszehradzkiej".

Na znaczku przedstawiono liczbę ,,30", bezpośrednio odnoszącą się do rocznicy utworzenia Grupy Wyszehradzkiej oraz układ czterech brył podążających w jednym kierunku, które symbolizują odrębne, niezależne cztery państwa tworzące wspólnotę narodów; w lewym górnym rogu znaczka umieszczono napis 30. ROCZNICA UTWORZENIA GRUPY WYSZEHRADZKIEJ, a wzdłuż lewej krawędzi - napis Polska i oznaczenie wartości 8 zł.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 153 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 9 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sobczyńska

Arkusiki emisji "30. rocznica utworzenia Grupy Wyszehradzkiej" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wojska Obrony Terytorialnej


W dniu 14 lutego 2021 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,40 zł emisji "Wojska Obrony Terytorialnej".

Na znaczku przedstawiono żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, w prawym dolnym rogu motto Wojsk Obrony Terytorialnej ,,Zawsze gotowi, zawsze blisko". W lewym górnym rogu umieszczono napis POLSKA, w prawym górnym rogu oznaczenie wartości 1,40 zł.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie jednego miliona. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Żołnierze Niepodległości


W dniu 26 stycznia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Żołnierze Niepodległości.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek gen. Stanisława Taczaka oraz emblemat 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono tytuł emisji ,,Żołnierze niepodległości" i podtytuł ,,gen. Stanisław Taczak" oraz archiwalną fotografię przedstawiającą zbiórkę żołnierzy brygady.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


50-lecie decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie


W dniu 21 stycznia 2021 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 50-lecie decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S o masie do 500 g.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono orła - ornament odrestaurowany ze zniszczeń Zamku Królewskiego w Warszawie. Wzdłuż dolnej krawędzi widnieje napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono tytuł emisji ,,50-LECIE DECYZJI O ODBUDOWIE ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE" oraz fotografię przedstawiającą ruiny Zamku Królewskiego w Warszawie z 1949 roku i nałożone na nie kontury jego współczesnej postaci.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 8000 sztuk.

Autor projektu kartki: Bożydar Grozdew


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane