Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei" oraz całostki emisji "100-lecie Związku Polaków w Belgii" nie będą udostępnione do sprzedaży w dniu emisji.

O dostępności powiadomimy w następnym komunikacie.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.Księga Znaczków Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Znaczków Pocztowych 2022.

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2022. Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy

Cena: 689,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga znaczków pocztowych
Księga znaczków pocztowych


Księga Kartek Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Kartek Pocztowych 2022.

Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2022 roku.
Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga kartek
Księga kartek


Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.30 lat PostEurop


W dniu 01 grudnia 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 30 lat PostEurop.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono oficjalny logotyp obchodów 30-lecia PostEurop, w prawym dolnym rogu znaczka znajduje się oznaczenie wartości: A, a wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono pocztową trąbkę sygnałową, z której na kształt konfetti wystrzeliwują kolorowe koperty pocztowe. W środkowej części kartki tytuł emisji ,,30 tal PostEurop", a w tle zarys Europy.
W grafice datownika - pocztowa trąbka sygnałowa.


Autor projektu kartki: Poczta Polska S.A.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Armia Andersa - Szlak Nadziei


W dniu 30 listopada 2023 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei".

W górnej części znaczka przedstawiono postać generała Władysława Andersa i logo Fundacji Wspólnota Andersa ,,WA", a poniżej uroczystość wprowadzenia sztandarów do budynku przy 20 Princes Gate w dniu 9 lipca 1947 roku.

Wzdłuż górnej części znaczka umieszczono napisy: POLSKA i ARMIA ANDERSA - SZLAK NADZIEI oraz oznaczenie wartości: 3,90 Zł.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik.

Arkusik emisji "Armia Andersa - Szlak Nadziei" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Ze względu na duże zainteresowanie Klientów ograniczamy możliwość zakupu do 5 szt. arkusików dla jednego Klienta Sklepu Internetowego.

Informujemy, że walory tej emisji nie będą sprzedawane w formie pojedynczych znaczków.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100-lecie Związku Polaków w Belgii


W dniu 30 listopada 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Związku Polaków w Belgii.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej na którym umieszczono barwy narodowe Polski i Belgii, a wzdłuż dolnej krawędzi napis: POLSKA i w górnym prawym rogu oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki przedstawiono graficzne symbole literowe PL i BE wraz z napisem 100-lecie Związku Polaków w Belgii.
Na datowniku przedstawiono dłonie złożone w geście współpracy.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Generał Kazimierz Sosnkowski (1885-1969)


W dniu 19 listopada 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Generał Kazimierz Sosnkowski (1885-1969)".

Na znaczku przedstawiono koloryzowaną fotografię Generała Kazimierza Sosnkowskiego.
Na kopercie FDC umieszczono orzełka oraz wzory wężyków generalskich.
Na datowniku umieszczono nazwę emisji oraz wzór wężyków generalskich.

Opis zdjęcia ze zbiorów Pani Haliny Babińskiej, koloryzacja Mirek Szponar ( fot.1945 r. Montreal):
Naczelny Wódz jest w mundurze typu brytyjskiego z polskimi guzikami z orłem w koronie i dystynkcjami generała broni na naramiennikach.
Nad lewą kieszenią honorowa odznaka pilota (tzw. gapa), wręczona Naczelnemu Wodzowi gen. Sosnkowskiemu przez dowódcę Polskich Sił Powietrznych gen. Mateusza Iżyckiego 26 maja 1944 roku. Poniżej baretki orderów, odznaczeń i medali polskich i zagranicznych, na nich zawieszony Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari V klasy.
Na kieszeni odznaka I Brygady Legionów Polskich "Za wierną służbę", którą ówczesny płk Kazimierz Sosnkowski otrzymał z rąk Józefa Piłsudskiego 6 sierpnia 1916 r.
Na lewym rękawie naszywka Poland noszona przez żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych pod dowództwem brytyjskim; niżej haftowana oznaka rozpoznawcza 2 Korpusu Polskiego w formie tarczy, na której znajduje się na czerwonym tle syrenka warszawska.
dr.hab.Jerzy Kirszak Wojskowe Biuro Historyczne

Emisja powstała przy współpracy z Wojskowym Biurem Historycznym, data wprowadzenia do obiegu jest dniem urodzin gen.K.Sosnkowskiego.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym,w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 144 000 sztuk w układzie tete-beche.

Autor projektu znaczka: Jarosław Ochendzan

Arkusiki emisji "Generał Kazimierz Sosnkowski (1885-1969)" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że walory tej emisji nie będą sprzedawane w formie pojedynczych znaczków.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Ojciec Augustyn Kordecki - bohaterski przeor i obrońca Jasnej Góry


W dniu 18 listopada 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Ojciec Augustyn Kordecki - bohaterski przeor i obrońca Jasnej Góry".

Na znaczku przedstawiono wizerunek ojca Augustyna Kordeckiego. Wzdłuż prawej krawędzi znaczka umieszczono napisy: OJCIEC AUGUSTYN KORDECKI BOHATERSKI PRZEOR I OROŃCA JASNEJ GÓRY, POLSKA oraz oznaczenie wartości: 3,90 ZŁ.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 31,25 x 51 mm, w nakładzie 128 000 sztuk. Arkusz zawiera 8 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Roch Stefaniak

Arkusik emisji "Ojciec Augustyn Kordecki - bohaterski przeor i obrońca Jasnej Góry" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej


W dniu 17 listopada 2023 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono znak graficzny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Środkowo-Wschodniej, natomiast w części ilustracyjnej, w tle całej kartki przedstawiono motyw graficzny - wstążki z motywem ludowym, w centralnej części kartki napis - nazwę festiwalu ,,eufonie" oraz tytuł emisji ,,V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Środkowo-Wschodniej".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Paweł Myszka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Franciszkański Zakon Świeckich


W dniu 17 listopada 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,60 zł emisji "Franciszkański Zakon Świeckich".

Na znaczku zaprezentowano witraż przedstawiający św. Franciszka z tercjarzami - św. Elżbietą i św. Ludwikiem. Na dole znaczka umieszczono napis: Franciszkański Zakon Świeckich, a wzdłuż prawego brzegu, oznaczenie wartości: 4,60 zł i napis: POLSKA.
Emisji towarzyszy koperta FDC, na której zamieszczono zdjęcie obrazu przedstawiającego przekazanie zasad życia dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przez św. Franciszka. Zarówno witraż, jak i obraz znajdują się w Klasztorze Franciszkanów we Wrocławiu - Karłowicach. W grafice datownika - znajduje się znak Tau, będący znakiem ruchu franciszkańskiego. Data 17 listopada to liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej - jednej z pierwszych tercjarek.
Emisja powstała we współpracy z wnioskodawcą - Franciszkańskim Zakonem Świeckich w Polsce.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 100 000 szt., w następujących kolorach druku: niebieskim, żółtym, czarnym, czerwonym i złotym. Arkusz sprzedażny zawiera 50 znaczków.

Autor projektu znaczka: Poczta Polska


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


350. rocznica bitwy pod Chocimiem


W dniu 11 listopada 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy w formie bloku o wartości 13,00 zł, emisji "350. rocznica bitwy pod Chocimiem".

Na znaczku przedstawiono zdjęcie obrazu A. Stecha i F. Van Kessela ,,Bitwa pod Chocimiem, 1673" pochodzącego ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki im. Borysa Woźnickiego.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym.
Format znaczka: 39,5 x 51 mm.
Format bloku: 90 x 70 mm mm.
Nakład bloku: 88.000 sztuk perforowanych i 2 000 szt. nieperforowanych.
Autor projektu znaczka: Joanna Fleszar - Haspert

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

W związku z tą emisją będą oferowane również inne formy wydawnicze z kryptowalorami (kryptoznaczki, kryptokoperta i folder z blokiem ciętym oraz tokenem), które będą udostępnione do sprzedaży w późniejszym terminie.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


75 lat Zespołu Mazowsze


W dniu 8 listopada 2023 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "75 lat Zespołu Mazowsze".

Na znaczku przedstawiono tancerkę z zespołu ,,Mazowsze" w stroju ludowym.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 135 000 sztuk. Arkusz zawiera 5 szt. znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Roch Stefaniak

Arkusik emisji "75 lat Zespołu Mazowsze" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że walory tej emisji nie będą sprzedawane w formie pojedynczych znaczków.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane