Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.KOLEKCJA POLSKIEGO KRYPTOZNACZKA 2.0 - W przestworzach


* Aktualizacja 24.04.2024 GODZ.12.45

Od 27 marca 2024 roku od godziny 8.00 w Filatelistycznym Sklepie Internetowym w zakładce ,,Kryptowalory" dostępna jest emisja ,,W przestworzach", która jest kolejną kolekcją główną Polskiego Kryptoznaczka, wydaniem 2.0.

Przedstawia surrealistyczne obrazy balonów autorstwa Andrzeja Gosika - cenionego malarza, ilustratora i autora akwarel. Na ich podstawie Roch Stefaniak zaprojektował cztery Kategorie Polskiego Kryptoznaczka 2.0, które są promocją polskiego malarstwa współczesnego. Obrazy balonów, wykorzystane w projekcie tradycyjnych znaczków pocztowych ( wydanych w 2023 roku) i Kryptoznaczków, to część dzieł pochodząca ze zbioru kilkudziesięciu prac artysty Andrzeja Gosika.

Temat balonów pojawił się również w piątej Kategorii Polskiego Kryptoznaczka NFT, który został zaprojektowany przez sztuczną inteligencję i pojawił się w czterech wariantach graficznych. Kryptowalory te były dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Poczty Polskiej, dedykowanej cyfrowym wydawnictwom: https://nft.poczta-polska.pl/.

Na cyfrową kolekcję Kryptoznaczka 2.0. ,,W przestworzach" składają się:

1) 4 kategorie Kryptoznaczków w poniższych cenach, nakładach:

- Kategoria 4 cena: 123,00 zł - nakład: 2 000 szt. - SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 61,50 zł - nakład: 3 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 2 cena: 30,80 zł - nakład: 5 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 1 cena: 18,50 zł - nakład: 7 000 szt. - DOSTĘPNE

2) 4 kategorie Kryptokopert ręcznie ostemplowanych Kryptostemplem w poniższych cenach, nakładach i limitach:

- Kategoria 4 cena: 159,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 89,79 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 2 cena: 49,20 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 1 cena: 36,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


3) Kryptofolder, który posiada token NFT z animacją, blok nieperforowany tradycyjnego wydania ,, W przestworzach" oraz cztery karty na polichlorku winylu nawiązujące graficznie do znaczków tej emisji.
Cena: 145,00 zł. Nakład: 2 000 szt. Limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


Dla ułatwienia i szybkiego zakupu wszystkich kategorii Kryptoznaczków od 1 do 4 jednocześnie, dostępne będą komplety w cenie 233,80 zł za 1 komplet- SPRZEDANE.


Komunikacja projektu Polskiego Kryptoznaczka prowadzona jest na:
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/, https://twitter.com/filatelistyka/ oraz https://www.facebook.com/FilatelistykaMojeHobby/.

Dla najbardziej zaangażowanej Społeczności Polskiego Kryptoznaczka przewidziane są promocje i preferencyjne warunki. Warto dołączyć i współtworzyć ten wyjątkowy projekt.


Kolekcja Kryptoznaczka 2.0
Kolekcja Kryptoznaczka 2.0


Księga Znaczków Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Znaczków Pocztowych 2022.

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2022. Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy

Cena: 689,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga znaczków pocztowych
Księga znaczków pocztowych


Księga Kartek Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Kartek Pocztowych 2022.

Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2022 roku.
Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga kartek
Księga kartek


Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.Polska Zobacz Więcej


W dniu 21 czerwca 2024 zostały wprowadzone do obiegu 2 znaczki pocztowe o wartości 4,90 zł każdy emisji "Polska Zobacz Więcej".

Na znaczkach przedstawiono:
na pierwszym: warmińsko-mazurski pejzaż z Jeziorem Jędzelewo w Starych Juchach,w lewym górnym rogu kod QR z filmikiem promującym ten region ,wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis : Polska Zobacz Więcej,a w prawym dolnym rogu oznaczneie wartości 4,90 zł;
na drugim: Kaszubski Park Krajobrazowy w Łapalicach,w lewym,górnym rogu kod QR z filmikiem promującym ten region,wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: Polska Zobacz Więcej, a w prawym dolnym rogu umieszczono oznaczenie wartości 4,90 zł.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczków: 51 x 39,5 mm , w nakładzie 240.000 szt. łącznie. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków.

Emisji 2 znaczków towarzyszą dwie koperty FDC i dwa datowniki.

Autor projektu: Paweł Myszka

Arkusik emisji "Polska Zobacz Więcej" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Gwiazdy polskiej muzyki


W dniu 8 czerwca 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "Gwiazdy polskiej muzyki".

Obecne wydanie autorstwa Agnieszki Sancewicz jest kontynuacją serii Gwiazdy polskiej muzyki poświęconej w ubiegłych latach polskim wokalistom : Krzysztofowi Krawczykowi , Zbigniewowi Wodeckiemu i Annie Jantar.

Na znaczku przedstawiono czarno-białą fotografię Kory autorstwa Andrzeja Świetlika oraz faksymile jej autografu.
W lewym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości : 4,90 zł oraz napis POLSKA,a w prawym górnym rogu umieszczono napis: KORA .
Znaczek wydrukowano techniką offsetową,na papierze fluorescencyjnym,w formacie 43 x 31,25, w nakładzie 144 000 sztuk. Na kopercie FDC umieszczono fotografię Michała Mutora, na której przedstawiono wizerunki Kory i Kamila Sipowicza wraz z cytatem Kory " Świat bez nas był i bez nas będzie... " wraz z Jej autografem
Na kopercie FDC umieszczono też tytuły niektórych przebojów Kory.

Datownik okolicznościowy jest kontynuacją graficzną datowników serii Gwiazdy polskiej muzyki w oparciu o koncepcję graficzną +Marzanny Dąbrowskiej która opracowała wyraz artystyczny tej serii znaczków pocztowych.

Emisja powstała przy współpracy z mężem Kory, Kamilem Sipowiczem.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową + UV, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm, w nakładzie 144.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz

Arkusik emisji "Gwiazdy polskiej muzyki" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


300. rocznica urodzin Immanuela Kanta


W dniu 7 czerwca 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "300. rocznica urodzin Immanuela Kanta".

Na znaczku na abstrakcyjnym kolorowym tle wektorowych elementów przedstawiono koloryzowaną rycinę portretu Immanuela Kanta, wykonaną przez nieznanego artystę w 1859 roku. Na dole znaczka w lewym rogu umieszczono tytuł emisji ,,300. rocznica urodzin Immanuela Kanta", natomiast w prawym napis: POLSKA, a nad nim nominał: 4,90 zł oraz faksymile podpisu Immanuela Kanta.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 144 000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan

Arkusik emisji "300. rocznica urodzin Immanuela Kanta" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Przy zakupie waloru w formie znaczka, Sklep nie będzie realizował kombinacji.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym


W dniu 7 czerwca 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym".

Na znaczku umieszczono napis: OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM oraz grafikę skrzypiec i logo festiwalu.

Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono perebory, a wzdłuż górnej krawędzi napis: POLSKA i oznaczenie wartości 4,90 zł.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 125 000 sztuk. Arkusz zawiera 5 szt. znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.

Arkusik emisji "Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że znaczki z przywieszkami będą realizowane losowo.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Okrągły Stół i wybory 4 czerwca 1989 r.


W dniu 04 czerwca 2024 r. zostały wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe w formie bloku o wartości 10,00 zł, emisji "Okrągły Stół i wybory 4 czerwca 1989 r.".

Na znaczkach przedstawiono:
na pierwszym, po prawej stronie w bloku, fragment zdjęcia archiwalnego, dokumentującego obrady Okrągłego Stołu (pełen kadr zdjęcia w grafice bloku), wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w lewym dolnym rogu oznaczenie wartości: 5 zł.;
na drugim, znajdującym się w centralnym kadrze bloku, stylizowaną kartkę z kalendarza, na której widnieje napis: 4 czerwca 1989 - w wyniku obrad Okrągłego Stołu doszło do pierwszych po II wojnie światowej, częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu, wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie wartości: 5 zł.
W grafice bloku tytuł emisji "Okrągły Stół i wybory 4 czerwca 1989 r.", symbol orła białego na czerwonym tle, symbol zwycięstwa i wolności "Victoria" oraz stylizowany napis SOLIDARNOŚĆ.
Emisji towarzyszy koperta FDC, w grafice której przedstawiono Pałac Namiestnikowski, gdzie odbywały się obrady Okrągłego Stołu. Datownik tworzy grafika przedstawiająca fragment kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 90 000 sztuk każdy.

Z tej okazji zostanie również wydana koperta FDC.

Autorka projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC


Międzynarodowy Dzień Dziecka


W dniu 1 czerwca 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "Międzynarodowy Dzień Dziecka".

Na środku znaczka przedstawiono uśmiechnięte słońce, otoczone kolorowymi wyciągniętymi rękami. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA oraz napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 4,90 ZŁ.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 144 000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków w układzie tete-beche.
Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agata Tobolczyk

Arkusik emisji "Międzynarodowy Dzień Dziecka" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Przy zakupie waloru w formie znaczka, Sklep nie będzie realizował kombinacji.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Piękno Polski


W dniu 27 maja 2024 r. zostało wprowadzonych do obiegu 6 znaczków pocztowych o wartości 4,90 zł każdy, emisji "Piękno Polski".

Na znaczkach przedstawiono piękno ziemi świętokrzyskiej:

- na pierwszym- Park Etnograficzny w Tokarni;

- na drugim - Panoramę Rzeki Nida;

- na trzecim- Panoramę Sandomierza;

- na czwartym - Kadzielnię w Kielcach;

- na piątym - Zamek Krzyżtopór;

- na szóstym - Zamek w Chęcinach.

Na trzech kopertach FDC umieszczono: Park Etnograficzny w Tokarni, Rezerwat Przyrody "Karczówka" z klasztorem pobernardyńskim oraz Góry Pieprzowe.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,5 mm, format bloku: 149 x 154 mm, w nakładzie 90.000 sztuk każdego znaczka. Blok zawiera 6 znaczków.

Autor projektu: Paweł Myszka


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Rośliny chronione


W dniu 27 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości właściwej do uiszczania opłaty za przesyłkę listową nierejestrowaną ekonomiczną w obrocie krajowym w formacie S i ekonomiczną kartkę pocztową w obrocie krajowym (4,90 zł) emisji "Rośliny chronione".

Na znaczku przedstawiono kwiat mikołajka nadmorskiego. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napisy: POLSKA i EKONOMICZNY S.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 8 000 000 szt., powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Europejskie Drzewo Roku 2024


W dniu 22 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 1,00 zł emisji "Europejskie Drzewo Roku 2024".

Na znaczku wykorzystano fotografię Bożeny Piotrowskiej przedstawiającą drzewo buk pospolity, który rośnie w Arboretum Wojsławice Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w Niemczy.

Na kopercie FDC fotografia drzewa wykonana przez Dawida Słowińskiego.

Europejskie Drzewo Roku to międzynarodowy konkurs odbywający się od 2011 roku.

Celem Konkursu Europejskie Drzewo Roku jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. W Konkursie Europejskie Drzewo Roku, w odróżnieniu od innych konkursów, decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. Szukamy drzew, które stały się integralną częścią społeczności.

Zwycięzcą tegorocznej edycji jest buk pospolity z Polski.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 2 000 000 szt., powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Światowy Dzień Pszczół


W dniu 20 maja 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł, emisji "Światowy Dzień Pszczół".

Światowy Dzień Pszczół, obchodzony od 2018 r., został ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich. Malejąca populacja wielu gatunków owadów zapylających - przede wszystkim pszczół - jest jednym z kluczowych dla bioróżnorodności problemów. Ponad 87 proc. gatunków roślin na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły. Powodem ich ginięcia jest nieprawidłowe i zbyt częste stosowanie środków ochrony roślin, wywołujące ich zatrucie.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową z wykorzystaniem rastra stochastycznego, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie:
125 000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 5 znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Światowy Dzień Pszczół" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że znaczki z przywieszkami będą realizowane losowo.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane