Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.KOLEKCJA POLSKIEGO KRYPTOZNACZKA 2.0 - W przestworzach


* Aktualizacja 27.03.2024 godzina 15.00

Od 27 marca 2024 roku od godziny 8.00 w Filatelistycznym Sklepie Internetowym w zakładce ,,Kryptowalory" dostępna jest emisja ,,W przestworzach", która jest kolejną kolekcją główną Polskiego Kryptoznaczka, wydaniem 2.0.

Przedstawia surrealistyczne obrazy balonów autorstwa Andrzeja Gosika - cenionego malarza, ilustratora i autora akwarel. Na ich podstawie Roch Stefaniak zaprojektował cztery Kategorie Polskiego Kryptoznaczka 2.0, które są promocją polskiego malarstwa współczesnego. Obrazy balonów, wykorzystane w projekcie tradycyjnych znaczków pocztowych ( wydanych w 2023 roku) i Kryptoznaczków, to część dzieł pochodząca ze zbioru kilkudziesięciu prac artysty Andrzeja Gosika.

Temat balonów pojawił się również w piątej Kategorii Polskiego Kryptoznaczka NFT, który został zaprojektowany przez sztuczną inteligencję i pojawił się w czterech wariantach graficznych. Kryptowalory te były dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Poczty Polskiej, dedykowanej cyfrowym wydawnictwom: https://nft.poczta-polska.pl/.

Na cyfrową kolekcję Kryptoznaczka 2.0. ,,W przestworzach" składają się:

1) 4 kategorie Kryptoznaczków w poniższych cenach, nakładach:

- Kategoria 4 cena: 123,00 zł - nakład: 2 000 szt. - SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 61,50 zł - nakład: 3 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 2 cena: 30,80 zł - nakład: 5 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 1 cena: 18,50 zł - nakład: 7 000 szt. - DOSTĘPNE

2) 4 kategorie Kryptokopert ręcznie ostemplowanych Kryptostemplem w poniższych cenach, nakładach i limitach:

- Kategoria 4 cena: 159,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 89,79 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 2 cena: 49,20 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 1 cena: 36,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


3) Kryptofolder, który posiada token NFT z animacją, blok nieperforowany tradycyjnego wydania ,, W przestworzach" oraz cztery karty na polichlorku winylu nawiązujące graficznie do znaczków tej emisji.
Cena: 145,00 zł. Nakład: 2 000 szt. Limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


Dla ułatwienia i szybkiego zakupu wszystkich kategorii Kryptoznaczków od 1 do 4 jednocześnie, dostępne będą komplety w cenie 233,80 zł za 1 komplet z limitem 3 kpl. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


Komunikacja projektu Polskiego Kryptoznaczka prowadzona jest na:
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/, https://twitter.com/filatelistyka/ oraz https://www.facebook.com/FilatelistykaMojeHobby/.

Dla najbardziej zaangażowanej Społeczności Polskiego Kryptoznaczka przewidziane są promocje i preferencyjne warunki. Warto dołączyć i współtworzyć ten wyjątkowy projekt.


Kolekcja Kryptoznaczka 2.0
Kolekcja Kryptoznaczka 2.0


Księga Znaczków Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Znaczków Pocztowych 2022.

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2022. Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy

Cena: 689,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga znaczków pocztowych
Księga znaczków pocztowych


Księga Kartek Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Kartek Pocztowych 2022.

Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2022 roku.
Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga kartek
Księga kartek


Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.90 lat Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie


W dniu 11 kwietnia 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 90 lat Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie Fryderyka Chopina, w lewym górnym rogu znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki umieszczono w tle pięciolinie z nutami, logo Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz stylizowany napis ,,90 lat Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 4 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Bożydar Grozdew


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


25 Lat Polski w Nato


W dniu 12 marca 2024 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,40 zł emisji "25 Lat Polski w Nato".

Na znaczku przedstawiono logo obchodów 25-lecia Polski w NATO; na kopercie - flagę Polski i NATO; w datowniku - widok na kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski w Warszawie.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 1 000 000, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Wielkanoc


W dniu 29 lutego 2024 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,90 zł emisji "Wielkanoc".

Przedstawiona na znaczku płaskorzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego znajduje się w kościele parafialnym pw. św. Ludwika IX Króla i Wniebowzięcia NMP przy klasztorze Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Na kopercie FDC wykorzystano również kadr tej płaskorzeźby.

Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napisy: Wielkanoc, POLSKA i oznaczenie: Ekonomiczny S, co odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego właściwego do uiszczania opłaty za przesyłkę listową nierejestrowaną ekonomiczną w obrocie krajowym w formacie S i ekonomiczną kartkę pocztową w obrocie krajowym.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 4 000 000, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Poczta Polska S.A.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


100 lat Polskiego Towarzystwa Teologicznego


W dniu 23 lutego 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100 lat Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie fragmentu relikwiarza w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie przedstawiające postać modlącego się świętego Jana Kantego, patrona Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Wzdłuż lewej krawędzi znaczka znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym rogu znaczka oznaczenie wartości: A. W części ilustracyjnej kartki przedstawiono rozłożoną Księgę Biblii, a na niej położony różaniec. Poniżej z lewej strony kartki oficjalny logotyp obchodów roku jubileuszowego Polskiego Towarzystwa Teologicznego, a pod nim tytuł emisji: ,,100 lat Polskiego Towarzystwa Teologicznego".
W grafice datownika - stylizowane na datownik jubileuszowe logo Polskiego Towarzystwa Teologicznego z datą wprowadzenia do obiegu 23.02.2024 Kraków 1
Emisja powstała we współpracy z wnioskodawcą - Polskim Towarzystwem Teologicznym.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 3 500 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Motyle


W dniu 21 lutego 2024 roku zostały wprowadzone do obiegu 4 znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł emisji "Motyle".

Na poszczególnych znaczkach przedstawiono motyle z Azji, Ameryki Południowej i Australii:
- na pierwszym - Attacus atlas; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł, a w środkowej części znaczka umieszczono nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla: Attacus atlas;
- na drugim - Zaretis itys; wzdłuż górnej krawędzi znaczka umieszczono oznaczenie wartości: 3,90 zł i napis: POLSKA, a poniżej umieszczono nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla: Zaretis itys;
- na trzecim - Kallima inachos; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł, a poniżej nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla: Kallima inachos;
- na czwartym - Ornithoptera priamus; wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 3,90 zł, a poniżej nazwę emisji: Motyle oraz nazwę motyla Ornithoptera priamus.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 45 x 45 mm, w nakładzie 144 000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 8 znaczków.

Z tej okazji zostaną wydane 2 koperty FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusik emisji "Motyle" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Polskie obserwatoria astronomiczne


W dniu 19 lutego 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Polskie obserwatoria astronomiczne.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie obserwatorium astronomicznego w Truszczynach, w lewym górnym rogu znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono zdjęcie budynku obserwatorium astronomicznego w Truszczynach na tle którego znajdują: Wielki Wóz, Lutnia i Orion (gwiazdozbiory te widoczne są z obserwatorium w Truszczynach o różnych porach roku), w lewym dolnym rogu znajduje się zdjęcie pomnika Mikołaja Kopernika, a w górnej krawędzi kartki widnieje schemat układu słonecznego oraz napis: POLSKIE OBSERWATORIA ASTRONOMICZNE, Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Paweł Myszka


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Ptaki polskich parków


W dniu 16 lutego 2024 r. zostały wprowadzone do obiegu cztery znaczki pocztowe o wartości 3,90 zł emisji "Ptaki polskich parków".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową + raster stochastyczny , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,50 mm, w nakładzie 112.000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 8 znaczków.

Na znaczkach przedstawiono ptaki występujące w polskich parkach: dzięcioła dużego, strzyżyka, dzwońca i pierwiosnka.
W lewym dolnym rogu znaczków umieszczono napis: Ptaki polskich parków, wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA, w prawym górnym rogu oznaczenie wartości: 3,90 zł.
Emisji towarzyszą dwie koperty FDC - na pierwszej na znaczkach zaprezentowano pierwiosnka i dzwońca, na drugiej dzięcioła i strzyżyka.
W grafice datownika - gałązka owocującego krzewu - naturalne pożywienie ptaków.

Konsultantem merytorycznym emisji "Ptaki polskich parków" jest Pan dr Andrzej Kruszewicz, wybitny polski ornitolog i dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Zdjęcia wykorzystane w grafice znaczków są autorstwa Pana Macieja Zdziarskiego, dziennikarza, fotografa, autora m.in. książki "Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia".

Emisja "Ptaki polskich parków" ukazuje się od roku 2022 - jest to jej trzecia odsłona.

Z tej okazji zostały wydane 2 koperty FDC

Arkusik emisji "Ptaki polskich parków" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Arkusik
Arkusik

Seria
Seria

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Rośliny chronione


W dniu 25 kwietnia 2024 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości właściwej do uiszczania opłaty za przesyłkę listową nierejestrowaną priorytetową w obrocie krajowym w formacie S i priorytetową kartkę pocztową w obrocie krajowym (5,80 zł) emisji "Rośliny chronione".

Na znaczku przedstawiono kwiat szarotki alpejskiej, której jedyne naturalne stanowisko w Polsce znajdują się w Tatrach. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napisy: POLSKA i PRIORYTETOWY S.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 5 000 000 szt., powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Europa - Podwodna fauna i flora


W dniu 25 kwietnia 2024 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "Europa".

Na znaczku, którego tematem przewodnim w roku 2024 jest Podwodna fauna i flora, przedstawiono zdjęcie brzany, ciało której zostało oznaczone symbolami pierwiastków chemicznych zanieczyszczających jej środowisko naturalne.

Emisji towarzyszy koperta FDC - zaprezentowano na niej grafikę przedstawiającą podwodną faunę i florę.

W grafice datownika - strzałka wodna.

Tegoroczną emisją EUROPA, Poczta Polska pragnie zwrócić uwagę na problem degradacji najbardziej charakterystycznych dla całej Europy środowisk wodnych - wielkich rzek nizinnych.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Autor projektu: Bożydar Grozdew

Arkusik emisji "Europa" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane