Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszystkim abonentom, którzy wykupili lub wykupią roczny abonament filatelistyczny niestemplowany (grupa A) lub stemplowany (grupa E) za 2016 rok przysługuje prawo wykupu dwóch bloków wydania specjalnego Boże Narodzenie. Wykupienie dodatkowych bloków jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 września 2017 roku. Klient ma prawo odmówić wykupienia jednego lub obu bloków wydania specjalnego.
Abonenci sklepu internetowego mogą zgłaszać chęć nabycia dodatkowego bloku drogą mailową na adres: filatelistyka@poczta-polska.pl .
Przypominamy, że koszty dostawy na terenie Polski, w przypadku zakupów poniżej kwoty 50,00 zł, ponosi Zamawiający zgodnie z aktualnym cennikiem Poczty Polskiej S.A., obowiązującym za dany rodzaj przesyłki. Istnieje też możliwość dodania bloku do złożonego już zamówienia.

Blok Boże Narodzenie nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.
Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.

Najnowsze emisje.Endemity Polski


Dnia 18 września 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Endemity Polski".
Tło kartki stanowi fotografia przedstawiająca kwiaty przytulii krakowskiej, autorstwa Wiesława Gawrysia.
W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono kwiaty przytulii krakowskiej; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: Polska i oznaczenie wartości A.
W części ilustracyjnej kartki zamieszczono:
1. tytuł emisji: Endemity Polski
2. fotografię lupy z powiększonym kwiatem przytulii krakowskiej, autorstwa Anny Gasek

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Zabytkowe organy w Polsce


W dniu 16 września 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 11,00 zł emisji "Zabytkowe organy w Polsce". Na znaczku przedstawiono organy barokowe Bazyliki Katedralnej WNMP w Pelplinie.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową i stalorytniczą, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 100.000 szt. Format znaczka: 51 x 79 mm, format bloku: 75 x 100 mm.
Z tej okazji została wydana również koperta FDC i czarnodruk w nakładzie 10 000 szt.

Autor projektu znaczka: Marzanna Dąbrowska
Autor rytu: Przemysław Krajewski


Blok
Blok

Czarnodruk
Czarnodruk

FDC
FDC


Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko


Dnia 14 września 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: M. Jędrysik.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Sztuka europejska w zbiorach polskich


W dniu 02 września 2017 został wrowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Sztuka europejska w zbiorach polskich".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 180.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków + pustopole.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Ewa Szydłowska


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Polski Zielnik


W dniu 31 sierpnia 2017 zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,60 zł (każdy) emisji "Polski Zielnik".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie 120.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 szt. znaczków.

Z tej okazji zostały wydane dwie koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej


Dnia 26 sierpnia 2017 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł, emisji "300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 51 mm, w nakładzie 240.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.
Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.

Na znaczku pocztowym przedstawiono wizerunek Czarnej Madonny z koronami podarowanymi przez Sanktuarium Matki Bożej w Crotone we Włoszech. Diademy to replika koron ofiarowanych 300 lat temu przez Ojca Świętego Klemensa XI podczas pierwszej koronacji częstochowskiego Wizerunku.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Historia polskich organizacji sportowych


Dnia 30 września 2017 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji "Historia polskich organizacji sportowych".

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane