Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoFolder Patroni Polski


Od 20 maja 2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym oraz wybranych sklepach filatelistycznych Poczty Polskiej dostępna jest w sprzedaży druga wersja wydawnicza emisji ,,Patroni Polski", tj. znaczek z przywieszką, na której znajduje się wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej tłoczony na złotej folii. Ta forma wydawnicza jest numerowana i będzie dostępna w sprzedaży w specjalnym folderze filatelistycznym w nakładzie 9 tysięcy sztuk. Cena folderu to 19 zł.

Sprzedaż folderu odbywa się w sposób losowy, bez możliwości wyboru konkretnego numeru znaczka.
Księga Kartek Pocztowych 2020


Od 28.02.2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym dostępna jest w sprzedaży pierwsza w historii Poczty Polskiej S.A. ,,Księga Kartek Pocztowych 2020".
Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2020 roku.

Wzorowana na layoucie ,,Księgi Znaczków Pocztowych 2020" ma tworzyć z nią komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2020 roku.

Każdy egzemplarz został ponumerowany.
Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena 299 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.
Księga Znaczków Pocztowych 2020


Od 01.07.2021 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym dostępna jest w sprzedaży "Księga Znaczków Pocztowych 2020". Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2020 oraz specjalną wkładkę ze znaczkami "75. rocznica Tragedii Górnośląskiej", wydrukowanymi w niepełnej kolorystyce. Dostępny nakład to jedynie 300 sztuk (egzemplarze zostały ponumerowane). Cena wydawnictwa - 549,99 zł.
Sprawdź nasze nowe produkty


Polecamy nowości w sklepie internetowym:

Klaser
Mikroskop
Klaser comfort
Album FDC
Lampa ultrafioletowa

i wiele innych.
Najnowsze emisje.Dzień Matki


W dniu 20 maja 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Dzień Matki.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono serce z kwiatów. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA oraz oznaczenie wartości: A.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jacek Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Muzeum Narodowe w Warszawie


W dniu 20 maja 2022 r. zostały wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: Muzeum Narodowe w Warszawie.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartek nadrukowano znaki opłaty pocztowej, na których przedstawiono:
1) na pierwszej kartce - centralną część z dziedzińcem Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Warszawie, 1938 r.; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A,
2) na drugiej kartce - malowidło ścienne: św. Anna, ze zbiorów Faras, VIII w.; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A,
3) na trzeciej kartce - obraz Józefa Mehoffera, Słońce majowe,1911 r.; wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartek umieszczono:
1) na pierwszej kartce - fotografię centralnej części z dziedzińcem Gmachu Głównego MNW z 1938 r oraz logo Muzeum i obchodów 160 rocznicy powstania Muzeum,
2) na drugiej kartce - fotografię malowidła ściennego Św. Anny z kolekcji Faras, VIII w. oraz logo Muzeum i obchodów 160 rocznicy powstania Muzeum
3) na trzeciej kartce - fotografię obrazu Józefa Mehoffera, Słońce majowe, 1911r. oraz logo Muzeum i obchodów 160 rocznicy powstania Muzeum.


Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Paweł Myszka


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


80-lecie działalności Biblioteki Polskiej POSK w Londynie


W dniu 8 maja 2022 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,50 zł emisji "80-lecie działalności Biblioteki Polskiej POSK w Londynie".

Biblioteka Polska POSK w Londynie - jedna z większych bibliotek polskich poza krajem, została założona w 1942 roku. Specjalizuje się w zbieraniu publikacji emigracyjnych. Księgozbiór stanowią wydawnictwa emigracyjne i krajowe o profilu humanistycznym, polonika, conradiana, rękopisy, archiwa osób prywatnych oraz instytucji i organizacji emigracyjnych, czasopisma emigracyjne i krajowe, biuletyny i komunikaty organizacji emigracyjnych, wydawnictwa ,,drugiego obiegu", mapy, nuty, fotografie, obrazy i rysunki. Biblioteka zbiera także dokumenty życia społecznego emigracji (zaproszenia, jednodniówki, programy imprez, katalogi wystaw, plakaty i in.).

Emisja realizowana przy wsparciu merytorycznym Biblioteki Polskiej POSK w Londynie. Wnioskodawcą było Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Na znaczku pocztowym - grafik przedstawił książki oraz w tle wieżę Big Ben w Londynie.
Na kopercie FDC widzimy akwarelę sali Josepha Conrada, która znajduje się w Bibliotece POSK w Londynie.
Na datowniku FDC przedstawione jest logo obchodów 80-lecia założenia Biblioteki.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 126 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 9 sztuk znaczków.

Autor projektu: Jan Konarzewski

Arkusiki emisji "80-lecie działalności Biblioteki Polskiej POSK w Londynie" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Gwiazdy polskiej muzyki


W dniu 6 maja 2022 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,50 zł emisji "Gwiazdy polskiej muzyki".

Seria "Gwiazdy polski muzyki" jest poświęcona w tym roku osobowości artystycznej Zbigniewa Wodeckiego. Na znaczku przedstawiono postać Zbigniewa Wodeckiego ze skrzypcami oraz autografem artysty. Na kopercie FDC umieszczono sceniczny wizerunek artysty podczas koncertu oraz zestaw tytułów wybranych przebojów Zbigniewa Wodeckiego.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową + UV, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 168.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz

Arkusik emisji "Gwiazdy polskiej muzyki" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


70 lat Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa


W dniu 3 maja 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 70 lat Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawej części oznaczenie wartości: A.
W części ilustracyjnej kartki znajdują się elementy mikrofonu oraz radia.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jarosław Ochendzan


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Patroni Polski


W dniu 3 maja 2022 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 8,00 zł emisji "Patroni Polski".

Na znaczku przedstawiono wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej, na kopercie - widok Klasztoru Paulinów na Jasnej Górze z XIX w. wg ryciny M. Cercha, a w datowniku - wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej z repliką korony ofiarowanej Matce Bożej Częstochowskiej przez papieża Klemensa XI w 1717 r.

Emisja została zrealizowana przy wsparciu merytorycznych Zakonu Paulinów na Jasnej Górze oraz O. Mariusza Tabulskiego - Przeora Klasztoru na Skałce w Krakowie.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm, w nakładzie 117 000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 9 sztuk znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Bożydar Grozdew

Arkusik emisji "Patroni Polski" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że druga forma wydawnicza znaczka z przywieszką w formie folderu zostanie udostępniona do sprzedaży w terminie późniejszym o czym Państwa poinformujemy.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Święta Gianna Beretta Molla


W dniu 30 kwietnia 2022 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,60 zł emisji "Święta Gianna Beretta Molla".

Na znaczku zaprezentowano portret Świętej Gianny Emanueli Molla.
Gianna Beretta Molla urodziła się 4 października 1922 roku w Magneta, w Lombardii. Była 10 dzieckiem gorliwych chrześcijańskich rodziców, którzy jako świeccy należeli do III Zakonu św. Franciszka z Asyżu. Joanna, gdy wyszła za mąż i była w ciąży z 4. dzieckiem, lekarz odkrył, że ma guza - włókniaka. By ratować jej życie lekarze musieliby usunąć macicę i rozwijające się w niej życie. Joanna (miała 39 lat), stanowczo oświadczyła, że leczeniem siebie zajmie się po urodzeniu dziecka. Była chirurgiem i pediatrą, zatem zdawała sobie sprawę, że tylko jedno życie jest możliwe do uratowania. Do ostatnich swoich dni towarzyszyła trójce małych dzieci i mężowi z wielką pogodą ducha. Wybrała życie dziecka. Wkrótce po urodzeniu dziecka umarła. Obecnie jest patronką matek przeżywających trudności w czasie oczekiwania na urodzenie dziecka. Gianna Beretta Molla została ogłoszona bł. 24 kwietnia 1994 roku. 16 maja 2004 roku Jan Paweł II ogłosił ją świętą. Co roku w Kościele dnia 28 kwietnia jest dniem wspomnienia o Świętej

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 31,25 mm, w nakładzie 100.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 50 znaczków.

Projekt powstał w ścisłej współpracy z Panią Krystyną Zając Prezesem Fundacji SOS Rodzinie im. św. Gianny Beretty Molli (wnioskodawcy i przyjaciela rodziny) i zyskał akceptację córki Świętej Gianny Emanueli Molla.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


30-lecie wznowienia polsko-gruzińskich stosunków dyplomatycznych


W dniu 28 kwietnia 2022 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 30-lecie wznowienia polsko-gruzińskich stosunków dyplomatycznych.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W projekcie zaprezentowane zostały barwy narodowe Polski i Gruzji, w części ilustracyjnej kartki znajdują się barwy narodowe w formie puzzli. Projekt jest kontynuacją serii kartek dedykowanych relacjom dyplomatycznym Polski z innymi krajami. Wnioskodawcą emisji była Ambasada Gruzji w Polsce. Planowana data wprowadzenia emisji 28.04.2022 r. WARSZAWA 1.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Piękno Polski


W dniu 28 kwietnia 2022 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 3,60 zł emisji "Piękno Polski".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,50 mm, format bloku: 149 x 154 mm, w nakładzie 90.000 sztuk każdego. Blok zawiera 6 znaczków.

Na znaczkach dedykowanych regionowi Podlasia przedstawiono:
1) na pierwszym- Panoramę Drohiczyna
2) na drugim - Rezerwat pokazowy żubrów w Białowieskim Parku Narodowym
3) na trzecim - Kościół katolicki pod wezwaniem św.Trójcy w Tykocinie
4) na czwartym - Meczet muzułmański w Kruszynianach
5) na piątym - Prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu
6) na szóstym - Pałac Branickich w Białymstoku
Na 3 kopertach FDC pokazano podlaskie pejzaże okolic rzeki Bug oraz cerkiew prawosławną w Puchłach.

Z tej okazji zostaną wydane 3 koperty FDC

autor projektu: Jarosław Ochendzan


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Ptaki polskich parków


W dniu 27 kwietnia 2022 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 3,60 zł emisji "Ptaki polskich parków".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 51 x 39,50 mm, w nakładzie 120.000 sztuk każdego. Arkusz zawiera 8 znaczków.

W grafice arkusza przedstawiono cztery najczęściej występujące w polskich parkach ptaki - kowalika, wróbla, bogatkę i modraszkę. Każdy ze znaczków jest powtórzony dwukrotnie (układ 4x2). W grafice kopert FDC przedstawiono dwa z tych ptaków w szerszym kadrze, podczas kąpieli i żerowania.
W grafice datownika przedstawiono schematycznie gałązkę owocującego krzewu - naturalne pożywienie ptaków.

Z tej okazji zostały wydane 2 koperty FDC

Autorem wszystkich zdjęć użytych w projekcie jest Pan Maciej Zdziarski.
Konsultacje merytoryczne zostały przeprowadzone z Panem dr. Andrzejem Kruszewiczem.

Arkusik emisji "Ptaki polskich parków" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Psy


W dniu 25 kwietnia 2022 r. zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 3,60 zł emisji "Psy".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową + raster stochastyczny, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 31,25 x 43 mm, format bloku: 121 x 125 mm, w nakładzie w wersji perforowanej: 135 000 szt. każdego znaczka, nakład w wersji nieperforowanej: 6 000 szt. każdego znaczka. Blok zawiera 6 znaczków.

Na znaczkach przedstawiono poszczególne rasy psów:
1 na pierwszym - Berneński pies pasterski, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę rasy psa: Berneński pies pasterski, a wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA;
2) na drugim - Golden Retriver, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę rasy psa: Golden Retriver, w wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA;
3) na trzecim - Seter szkocki (Gordon), wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono nazwę rasy psa: Seter szkocki (Gordon), a wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA;
4) na czwartym - Buldog francuski, wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA, a wzdłuż prawej krawędzi nazwę rasy psa: Buldog francuski;
5) na piątym - West Highland White Terrier, wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA, a wzdłuż prawej krawędzi nazwę rasy psa: West Highland White Terrier;
6) na szóstym - Jamnik długowłosy miniaturowy, wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA, a wzdłuż prawej krawędzi nazwa rasy psa: Jamnik długowłosy miniaturowy.
Na kopertach FDC znajdują się wizerunki psów:
1- Golden Retriver
2- Jamnik długowłosy miniaturowy
3- Seter szkocki(Gordon)
Na datowniku okolicznościowym znajduje się odcisk łapy psa.

Z tej okazji zostały wydane 3 koperty FDC
Autor projektu znaczka: Andrzej Gosik


Od 27.04.2022 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym będzie dostępny również w sprzedaży folder filatelistyczny ,,PSY".
Wydawnictwo zawiera 6 - cio znaczkowy blok perforowany oraz nieperforowany emisji ,,PSY".
Cena wydawnictwa: 99,00 zł brutto.
Nakład wydawnictwa: 6000 egz.

Folder ,,Psy" znajdzie się również w sprzedaży w wybranych placówkach pocztowych.


Blok
Blok

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Folder
Folder


Wkrótce.100-lecie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie


W dniu 25 maja 2022 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 100-lecie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono wizerunek Marii Grzegorzewskiej; w prawym górnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości: A oraz napis: POLSKA; w polu przywieszki przestawiono współczesny widok budynku Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
W części ilustracyjnej kartki umieszczono: fragment budynku Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, logo obchodów stulecia uczelni: ,,100", widok rękopisów Marii Grzegorzewskiej, stronę tytułową publikacji Marii Grzegorzewskiej ,,Szkoła Specjalna" i ,,Listy do Młodego Nauczyciela" oraz tekst: ,,100-lecie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie 1922-2022, The Maria Grzegorzewska University 1922-2022".

Emisja realizowana na wniosek Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na bazie materiałów udostępnionych przez APS w Warszawie.
Przypadające w 2022 roku 100-lecie ASP zbiega się ustanowieniem przez Sejm roku 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 5000 sztuk.

Autor projektu kartki: Jan Konarzewski


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Polacy na Syberii


W dniu 23 maja 2022 r. zostanie wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 3,60 zł emisji "Polacy na Syberii".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 39,5 mm , w nakładzie 120.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.

Na znaczku przedstawiono postać Aleksandra Czekanowskiego (1833-1876) - zesłańca (za udział w Powstaniu Styczniowym), geologa, geografa, podróżnika, badacza Syberii (okolice Jeziora Bajkał, Ląd Angary, górny bieg Dolnej Tunguzki, wyprawa przez Oleniok, południowy bieg Leny). Nad doliną Tunguzką odkrył pokłady węgla i grafitu. Na znaczku portret - drzeworyt wykonany przez Aleksandra Regulskiego na podstawie rysunku autorstwa Franciszka Tegazzo.

Na kopercie FDC widnieje bieg rzeki Leny z zaznaczonymi miejscowościami - mapa wykonana przez A. Czekanowskiego w 1875 r.

Datownik - grafika z muszlą (A. Czekanowski zebrał ok. 4 tys. okazów paleontologicznych, 18 tys. zoologicznych, 9 tys. botanicznych).

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane