Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
Inne
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.Szanowni klienci


Biuro Filatelistyki informuje, że decyzją dyrektora Biura Filatelistyki wszyscy abonenci , którzy zamówią roczny abonament znaczków niestemplowanych (grupa A) lub stemplowanych (grupa E) na 2017 rok po jego wykupieniu , nabędą prawo do wykupu wydania specjalnego-bloku nieząbkowanego z emisji Korona Gór Polski. Wykupienie bloku nieząbkowanego jest dobrowolne i powinno nastąpić do 30 czerwca 2018 roku.

Wydany blok Korona Gór Polski nie będzie dostępny w wolnej sprzedaży.
Szanowni KlienciUprzejmie informujemy, że w dniach 20.11.2017 r. - 02.12.2017 r. w sklepie filatelistycznym będzie przeprowadzana inwentaryzacja. W związku z tym złożone i opłacone w tych dniach zamówienia będą sukcesywnie realizowane od dnia 04.12.2017r. Tym samym czas ich realizacji ulegnie wydłużeniu, prosimy o cierpliwość.


Wchodzące w tym okresie do obiegu nowe emisje Sklep udostępni do sprzedaży od dnia 04.12.2017r.


W tym czasie nie będzie także wykonywana usługa MójZNACZEK.


Za powstałe utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.
Najnowsze emisje.95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech


Dnia 18 listopada 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech".

Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R. Małysa.

Na znaczku widnieje fotografia ks. Bolesława Domańskiego - prezesa Związku Polaków w Niemczech w latach 1933-1939; w prawym dolnym rogu znaczka umieszczono oznaczenie wartości A, a w lewym dolnym rogu napis POLSKA. W części ilustracyjnej kartki znajduje się tekst ,,Pięciu Prawd Polaków"; wzdłuż górnej krawędzi kartki umieszczono nazwę emisji w języku polskim i niemieckim: 95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech oraz 95. Jahrestag der Gründung des Bundes der Polen in Deutschland.


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Sukcesy polskich skoczków narciarskich


W dniu 18 listopada 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 2,60 zł emisji "Sukcesy polskich skoczków narciarskich".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 160.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 16 szt.(4x4) znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Igor Żukowicz.

Na znaczku przedstawiono stylizowaną śnieżynkę, inspirowaną złotym medalem zdobytym przez Polaków w skokach narciarskich, w kategorii drużynowej, na Mistrzostwach Świata w Lahti w 2017 roku; w lewym górnym rogu znajdują się imiona i nazwiska zawodników: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Boże Narodzenie


W dniu 16 listopada 2017 roku zostały wprowadzone do obiegu 3 znaczki pocztowe, znaczek pocztowy z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g., z oznaczeniem B odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za priorytetową przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. i 6,00 zł emisji "Boże Narodzenie".

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie A - 15.000.000 sztuk, B - 3.000.000 sztuk, 6 zł - 3.000.000 sztuk. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji zostały wydane również 3 koperty FDC.

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC

Koperta FDC
Koperta FDC


Miasta polskie - Nowy Sącz


W dniu 8 Listopada 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 0,20 zł emisji "Miasta polskie - Nowy Sącz".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 25,5 mm, w nakładzie 10 000.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie


W dniu 07 listopada br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 6,00 zł emisji "150 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową + hotstamping, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 180.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 8 szt. znaczków + przywieszka.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Polskie produkty regionalne


W dniu 03 listopada br. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,00 zł emisji "Polskie produkty regionalne".

Znaczek wydrukowano techniką offsetową i suchym tłoczeniem, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 43 x 31,25 mm, w nakładzie 180.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 9 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


Kapral niedźwiedź Wojtek


W dniu 31 października 2017 został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Kapral niedźwiedź Wojtek".

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 31,25 x 43 mm, w nakładzie 250.000 szt. Arkusz sprzedażny zawiera 50 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu: Roch Stefaniak.


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Ludzie Kina i Teatru


W dniu 30 października zostały wprowadzone do obiegu trzy znaczki pocztowe o wartości 2,60 zł, 3,20 zł i 3,70 zł, emisji "Ludzie Kina i Teatru".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 x 43 mm, w nakładzie 200.000 sztuk każdej wartości (po 120 tys. sztuk w arkuszach 12 znaczkowych i 80 tys. sztuk w arkusiku 3 znaczkowym)

Z tej okazji została również wydana jedna koperta FDC.

Autor projektu: Marzanna Dąbrowska.


Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


100 lat polskiej awangardy


W dniu 27 października 2017 zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2 x 2,60 zł, 3,20 zł, 3,70 zł emisji "100 lat polskiej awangardy".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 39,5 x 51 mm, w nakładzie 120.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 4 szt. znaczków.

Z tej okazji zostały wydane dwie koperty FDC.

Autor projektu znaczka: Agata Tobolczyk


Arkusik
Arkusik

FDC
FDC

FDC
FDC


Świat oczami młodych


W dniu 25 października 2017 zostały wprowadzone do obiegu znaczki pocztowe o wartości 2,60 zł każdy, emisji "Świat oczami młodych".

Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, format znaczka: 51 x 39,5 mm, w nakładzie 100.000 szt. każdego. Arkusz sprzedażny zawiera 3 szt. znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Na znaczkach przedstawiono prace plastyczne, którym przyznano nagrody główne w konkursie ,,Świat oczami młodych", pod hasłem ,,Czas na zdrowie":

1) ,,Końskie zdrowie" autorstwa Ariadny Kruszy,

2) ,,Uosobienie zdrowia" autorstwa Kamili Rylskiej,

3) ,,Zawsze jest czas na zdrowie" autorstwa Sandry Marwitz.

Autor projektu: Roch Stefaniak


Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


200-lecie tradycji Instytutu Głuchoniemych w Warszawie


Dnia 23 października 2017 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "200-lecie tradycji Instytutu Głuchoniemych w Warszawie".

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono portret ks. Jakuba Falkowskiego- założyciela Instytutu; wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: KS.JAKUB FALKOWSKI, w lewym górnym rogu oznaczenie wartości A, a wzdłuż prawej krawędzi napis: POLSKA.
Tło kartki stanowi XIX-wieczna grafika ,,Instytut Głuchoniemych i Ociemniałych w Warszawie", przedstawiająca budynek Instytutu i okolicznych zabudowań; rys. J.Cegliński, ryt. G. Röber, ze zbiorów Instytutu Głuchoniemych w Warszawie; u dołu kartki zamieszczono tytuł emisji: 200-lecie tradycji Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

Kartki wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 000 szt. Format kartki 148 x 105 mm.

Autor projektu kartki: R .Kostera


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


Wkrótce.Młoda Polska w malarstwie


Dnia 21 listopada 2017 r. zostaną wprowadzone do obiegu kartki pocztowe z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350g. emisji "Młoda Polska w malarstwie".
W prawym górnym rogu strony adresowej każdej z kartek nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono: na pierwszym - fragment obrazu Olgi Boznańskiej ,,Autoportret"; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie literowe wartości A, na drugim - fragment obrazu Edwarda Okunia ,,Autoportret w stroju hiszpańskim"; wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: POLSKA, a w prawym dolnym rogu oznaczenie literowe wartości A.
W części ilustracyjnej kartek umieszczono: na pierwszej - fragment obrazu Olgi Boznańskiej i opis ,,W oranżerii",1890, olej, płótno ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie; pod obrazem, w ramce umieszczono napis: Olga Boznańska 1865-1940; nad polem adresowym widnieje tytuł emisji: MŁODA POLSKA W MALARSTWIE oraz napis: Fragment obrazu ,,Autoportret", 1896, olej, tektura ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, na drugiej - fragment obrazu Edwarda Okunia i opis ,, My i wojna" 1925, olej, płótno ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie; pod obrazem, w ramce umieszczono napis: Edward Okuń 1872-1945; nad polem adresowym widnieje tytuł emisji: MŁODA POLSKA W MALARSTWIE oraz napis: Fragment obrazu ,,Autoportret w stroju hiszpańskim", 1911, olej, płótno ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Kartki o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową,
na kartonie białym, w nakładzie 10 000 sztuk każdej.

Autor projektu kartki: Andrzej Gosik


Całostka
Całostka

Całostka
Całostka

Datownik
Datownik
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane