Polski English Deutsch
MójZNACZEK
Filatelistyka / numizmatyka
ABONAMENT
SKLEPY FILATELISTYCZNE
Witamy na naszej stronie

Witamy na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej S. A.
W naszej ofercie znajdą Państwo znaczki pocztowe, koperty pierwszego dnia obiegu (FDC), całostki oraz inne walory filatelistyczne, wydane przez Pocztę Polską.
Ponadto oferujemy klasery, wydawnictwa kolekcjonerskie i akcesoria niezbędne filatelistom oraz kolekcjonerom zajmującym się numizmatyką. Nasza oferta jest systematycznie uzupełniana o pojawiające się nowe walory i towary filatelistyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów.


Polecamy.Komunikat


Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że koperty FDC emisji "Europa" i "Rośliny chronione" nie będą udostępnione do sprzedaży w dniu emisji.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.KOLEKCJA POLSKIEGO KRYPTOZNACZKA 2.0 - W przestworzach


* Aktualizacja 24.04.2024 GODZ.12.45

Od 27 marca 2024 roku od godziny 8.00 w Filatelistycznym Sklepie Internetowym w zakładce ,,Kryptowalory" dostępna jest emisja ,,W przestworzach", która jest kolejną kolekcją główną Polskiego Kryptoznaczka, wydaniem 2.0.

Przedstawia surrealistyczne obrazy balonów autorstwa Andrzeja Gosika - cenionego malarza, ilustratora i autora akwarel. Na ich podstawie Roch Stefaniak zaprojektował cztery Kategorie Polskiego Kryptoznaczka 2.0, które są promocją polskiego malarstwa współczesnego. Obrazy balonów, wykorzystane w projekcie tradycyjnych znaczków pocztowych ( wydanych w 2023 roku) i Kryptoznaczków, to część dzieł pochodząca ze zbioru kilkudziesięciu prac artysty Andrzeja Gosika.

Temat balonów pojawił się również w piątej Kategorii Polskiego Kryptoznaczka NFT, który został zaprojektowany przez sztuczną inteligencję i pojawił się w czterech wariantach graficznych. Kryptowalory te były dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Poczty Polskiej, dedykowanej cyfrowym wydawnictwom: https://nft.poczta-polska.pl/.

Na cyfrową kolekcję Kryptoznaczka 2.0. ,,W przestworzach" składają się:

1) 4 kategorie Kryptoznaczków w poniższych cenach, nakładach:

- Kategoria 4 cena: 123,00 zł - nakład: 2 000 szt. - SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 61,50 zł - nakład: 3 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 2 cena: 30,80 zł - nakład: 5 000 szt. - DOSTĘPNE
- Kategoria 1 cena: 18,50 zł - nakład: 7 000 szt. - DOSTĘPNE

2) 4 kategorie Kryptokopert ręcznie ostemplowanych Kryptostemplem w poniższych cenach, nakładach i limitach:

- Kategoria 4 cena: 159,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 3 cena: 89,79 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 2 cena: 49,20 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.
- Kategoria 1 cena: 36,90 zł - nakład: 300 szt. limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


3) Kryptofolder, który posiada token NFT z animacją, blok nieperforowany tradycyjnego wydania ,, W przestworzach" oraz cztery karty na polichlorku winylu nawiązujące graficznie do znaczków tej emisji.
Cena: 145,00 zł. Nakład: 2 000 szt. Limit 1 szt. na 1 Klienta Sklepu- SPRZEDANE.


Dla ułatwienia i szybkiego zakupu wszystkich kategorii Kryptoznaczków od 1 do 4 jednocześnie, dostępne będą komplety w cenie 233,80 zł za 1 komplet- SPRZEDANE.


Komunikacja projektu Polskiego Kryptoznaczka prowadzona jest na:
https://discord.com/invite/YWpAGBwhqa/, https://twitter.com/filatelistyka/ oraz https://www.facebook.com/FilatelistykaMojeHobby/.

Dla najbardziej zaangażowanej Społeczności Polskiego Kryptoznaczka przewidziane są promocje i preferencyjne warunki. Warto dołączyć i współtworzyć ten wyjątkowy projekt.


Kolekcja Kryptoznaczka 2.0
Kolekcja Kryptoznaczka 2.0


Księga Znaczków Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Znaczków Pocztowych 2022.

Wydawnictwo zawiera wszystkie znaczki wydane przez Pocztę Polską w roku 2022. Razem z ,,Księgą Kartek Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 300 egzemplarzy

Cena: 689,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga znaczków pocztowych
Księga znaczków pocztowych


Księga Kartek Pocztowych 2022


Od 23 października 2023 r. w Filatelistycznym Sklepie Internetowym rozpoczęła się sprzedaż Księgi Kartek Pocztowych 2022.

Jest to zbiór wszystkich kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, wydanych przez Pocztę Polską w 2022 roku.
Razem z ,,Księgą Znaczków Pocztowych 2022" stworzą niepowtarzalny komplet wydawnictw filatelistycznych Poczty Polskiej z 2022 roku.

Każdy egzemplarz jest ręcznie numerowany.

Nakład wydawnictwa: 100 egzemplarzy.
Cena: 369,00 zł.

Numery Księgi w sprzedaży będą wydawane losowo.


Księga kartek
Księga kartek


Komunikat


Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zamówienia z emisjami limitowanymi będą analizowane i w przypadku stwierdzenia wielokrotności zamówień pochodzących od tego samego Klienta zostaną one anulowane zgodnie z Regulamin Sklepu Internetowego Poczty Polskiej S.A § 2 pkt 4: ,,W przypadku emisji znaczków pocztowych o niskich nakładach Sprzedający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości walorów filatelistycznych realizowanych na rzecz Zamawiającego" niezależnie od przypisanego zamówieniu statusu.

Powyższe działanie ma na celu umożliwienie zakupu jak najszerszemu gronu Klientów naszego Sklepu, oraz propagowaniu filatelistyki.

Zespół Sklepu InternetowegoNajnowsze emisje.Rośliny chronione


W dniu 25 kwietnia 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości właściwej do uiszczania opłaty za przesyłkę listową nierejestrowaną priorytetową w obrocie krajowym w formacie S i priorytetową kartkę pocztową w obrocie krajowym (5,80 zł) emisji "Rośliny chronione".

Na znaczku przedstawiono kwiat szarotki alpejskiej, której jedyne naturalne stanowisko w Polsce znajdują się w Tatrach. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napisy: POLSKA i PRIORYTETOWY S.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 5 000 000 szt., powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 znaczków.

Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

Autor projektu znaczka: Agnieszka Sancewicz


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Europa - Podwodna fauna i flora


W dniu 25 kwietnia 2024 r. został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 4,90 zł emisji "Europa".

Na znaczku, którego tematem przewodnim w roku 2024 jest Podwodna fauna i flora, przedstawiono zdjęcie brzany, ciało której zostało oznaczone symbolami pierwiastków chemicznych zanieczyszczających jej środowisko naturalne.

Emisji towarzyszy koperta FDC - zaprezentowano na niej grafikę przedstawiającą podwodną faunę i florę.

W grafice datownika - strzałka wodna.

Tegoroczną emisją EUROPA, Poczta Polska pragnie zwrócić uwagę na problem degradacji najbardziej charakterystycznych dla całej Europy środowisk wodnych - wielkich rzek nizinnych.

Znaczek wydrukowano techniką offsetową , na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 144.000 sztuk. Arkusz zawiera 12 znaczków.

Autor projektu: Bożydar Grozdew

Arkusik emisji "Europa" wejdzie w skład abonamentu na arkusiki.


Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC


90 lat Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie


W dniu 11 kwietnia 2024 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, emisji: 90 lat Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wartość nominalna znaku opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiada wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną, w tym kartkę pocztową, w obrocie krajowym, w formacie S.

W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym umieszczono zdjęcie Fryderyka Chopina, w lewym górnym rogu znajduje się napis: POLSKA, a w prawym górnym oznaczenie wartości: A.

W części ilustracyjnej kartki umieszczono w tle pięciolinie z nutami, logo Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz stylizowany napis ,,90 lat Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie".

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 4 000 sztuk.

Autor projektu kartki: Bożydar Grozdew


Całostka
Całostka

Datownik
Datownik


25 Lat Polski w Nato


W dniu 12 marca 2024 roku został wprowadzony do obiegu znaczek pocztowy o wartości 5,40 zł emisji "25 Lat Polski w Nato".

Na znaczku przedstawiono logo obchodów 25-lecia Polski w NATO; na kopercie - flagę Polski i NATO; w datowniku - widok na kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski w Warszawie.

Znaczki wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w nakładzie 1 000 000, powtarzalnym. Arkusz sprzedażny zawiera 100 sztuk znaczków.

Z tej okazji została wydana koperta FDC.

Autor projektu: Jarosław Ochendzan


Znaczek
Znaczek

Koperta FDC
Koperta FDC


Wkrótce.Owady pożyteczne


W dniu 26 kwietnia 2024 r. zostaną wprowadzone do obiegu dwa znaczki pocztowe o wartości 4,90 zł każdy, emisji "Owady pożyteczne".

Na znaczkach umieszczono rysunki owadów: biedronki siedmiokropki oraz żagnicy jesiennej.

Biedronka siedmiokropka (Coccinella septempunctata)

W Polsce występuje ponad 70 gatunków biedronek, a wśród nich najbardziej znana jest biedronka siedmiokropka. Biedronka ta występuje w uprawach rolniczych, ogrodach, sadach, parkach, na obrzeżach lasów, łąkach, brzegach zbiorników wodnych - wszędzie tam, gdzie może znaleźć pożywienie. Owady dorosłe i larwy są drapieżnikami. Żywią się przede wszystkim mszycami, ale także innymi pluskwiakami np. wełnowcami, tarcznikami, miodówkami, jak również larwami muchówek i chrząszczy, młodymi gąsienicami niektórych motyli, przędziorkami. Larwa zjada znacznie więcej mszyc niż dorosły chrząszcz - nawet do 600 osobników w ciągu swojego życia. Zimuje pojedynczo lub w grupach na poddaszach, strychach, w mieszkaniach, drewutniach, a także w kryjówkach na korze drzew, czy w ściółce wśród liści.

Żagnica jesienna (Aeshna mixta)

Żagnica jesienna to ważka, którą można spotkać głównie nad wodą, w pobliżu stawów i jezior. Środowisko wodne jest niezbędne do rozwoju jej larw. Żagnica jesienna nie pokonuje dużych odległości, jednakże szereg większych gatunków ważek często przelatuje na obszary oddalone od akwenów nawet o kilka kilometrów. Wszystkie ważki są bardzo aktywnymi drapieżcami. Atakują w locie m.in. błonkówki, motyle i chrząszcze - głównie owady występujące najliczniej w danej okolicy. Larwy polują na organizmy wodne np. ślimaki, larwy komarów, kijanki żab. Ważki odgrywają ważną rolę w naturalnym procesie ograniczania liczebności wielu masowo występujących szkodników upraw rolniczych i leśnych.

Znaczki wydrukowano techniką offsetową z wykorzystaniem rastra stochastycznego, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 40,5 x 40,5 mm, w nakładzie:
125 000 szt. każdego znaczka. Arkusz sprzedażny zawiera 5 znaczków i przywieszkę.

Z tej okazji zostanie wydana koperta FDC.

Autor projektu: Andrzej Gosik

Arkusiki emisji "Owady pożyteczne" wejdą w skład abonamentu na arkusiki.

Informujemy, że znaczki z przywieszkami będą realizowane losowo.Znaczek
Znaczek

Znaczek
Znaczek

Arkusik
Arkusik

Arkusik
Arkusik

Koperta FDC
Koperta FDC
NOWOŚCI
Najczęściej kupowane